7 чудес Рівненщини

Щасливе
25.04.2017  11:01

Перелік місць, які варто побачити! Природні, архітектурні, історичні та інші унікальні пам’ятки Рівненської області.

1. Замок князів Любомирських.

Державний історико-культурний заповідник м. Дубна є окрасою нашого краю. Головна пам’ятка – замок князів Острозьких XV ст. – це одне із семи чудес України та один з найстаріших замків, який до цього часу несе у собі риси середновіччя парадного стилю. Цікавим є і той факт, що Дубенський замок ніколи не був взятий приступом. Тут зберігалися незліченні багатства привезених трофеїв: коштовний посуд, книги, картини, ікони, зброя і захисне озброєння, хутра, шкури…

Важливе і зайве у мандрівці: поради

До замку можна потрапити, пройшовши через підйомний міст та похмурий коридор надбрамної конструкції. Зліва виблискує білизною замок Любомирських на двадцять одне вікно фасаду. Навпроти нього стоїть такий самий, але менший, замок Острозьких. Ось тут можна поблукати і підземеллям.

Древні мури Дубенського замку пам’ятають набіги кримських татар у XV столітті, напади козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська у XVІІ. Вони залишались неушкодженими під час Північної війни 1700-1721 років, повстання Тадеуша Костюшка наприкінці XVІІІ століття та французько-російської війни 1812 року. Тут перебували гетьман Іван Мазепа, шведський король Карл ХІІ, цар Петро І, полководці Суворов і Кутузов.

2. Соколині гори.

За характерний рельєф і приголомшливі пейзажні види заповідник отримав народну назву “Надслучанська Швейцарія”.


Перша згадка про Губківський замок над Случчю датується 1504 роком. Саме тоді його зруйнували татари. За композицією і пропорціями цей замок вважають одним із найдосконаліших витворів волинської фортифікаційної школи. Свого часу він був найпотужнішою фортецею краю, якій поступався навіть Луцький замок. А висота гори, на якій нині височать руїни, – понад 32 метри.

Прокладіть свій шлях на туристичній мапі Рівненщини

Був час, коли твердиня належала князеві Семашку, якого народні легенди змальовують як жорстокого володаря на кшталт трансильванського Влада Дракули, прообразу всесвітньо відомого вурдалаки. Розповідають, що наказав князь викопати під замком глибокі підземелля і ходи, де зберігав незліченні скарби і катував непокірних, вигадуючи для них пекельні муки.

ТОП-5 туристичних місць Рівненщини, які варто відвідати

Колись люди, хрестячись, обходили похмурі руїни десятою дорогою, бо вірили, що давній правитель володів магічною силою.

Легенда мовить про те, що він заборонив дочці брати шлюб з простолюдином і замурував її у високу вежу. Кохання ж юнака і юнки було таке палке, що вони перетворювалися на соколів і вилітали на побачення одне з одним. Про це дізнався батько, прокляв їх, і закляття було настільки сильним, що на віки вічні прирекло закоханих літати у соколиній подобі. Звідси і назва гір – Соколині.

3. Волинські Афіни.

Із XIV по XVII століття цим містом володів найвпливовіший і найбагатший рід князів Острозьких, який зробив з Острога потужний освітній, науковий та культурний центр Східної Європи.

Передусім славився Острог слов’яно-греко-латинською академією — першим вищим навчальним закладом у Східній Європі. Заснував його у 1576 році авторитетний політичний діяч того часу, меценат друкарства й літератури, опікун православ’я Василь-Костянтин Острозький.

Острог – відкритий для туристів

В Острозькому культурному осередку разом з академією виникло найпотужніше тогочасне видавництво — кирилична друкарня Івана Федорова. Тут побачили світ греко-слов’янський “Буквар” — перший український підручник та перша друкована повна слов’яномовна Острозька Біблія.

Середньовічні мури Острозьких і досі височіють у “Волинських Афінах”. Це унікальні пам’ятки історії та культури, з-поміж яких Мурована, Кругла, Луцька і Татарська вежі, Богоявленська церква та Свято-Троїцький Межиріцький монастир-фортеця.

4. Базальтові стовпи.

Це унікальне природне диво, розташоване в урочищі Іванова Долина, поблизу сіл Базальтове, Берестовець, Новий Берестовець Костопільського району Рівненської області. Це єдине на території України яскраво виражене стовпчасте залягання найпоширенішої гірської породи – базальтів.

Рівне – місто унікальних подій


Базальтові стовпи – різновид базальтів, що має в поперечному перерізі форму від чотиригранника до семигранника. Товщина стовпів коливається в межах 0,6 – 1,2 метра, а висота – від 3-х до 30 метрів. З базальту, видобутого в тутешніх кар’єрах, викладали бруківкою майдани Парижа, Брюсселя, Відня, Москви, Берліна і Варшави.

Заказник “Базальтові стовпи” створили на базі Івано-Долинського родовища базальтів, яке складається з п’яти кар’єрів. Частина із них вже підтоплені. Найвідоміший серед кар’єрів є третій. Там базальтові стовпи та вода утворюють острівець у формі серця, названий місцевими жителями “Островом кохання”.

Продовження читайте ТУТ.

, , , , , переглядів: 14 187


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *