Базальтові стовпи: смарагдове озеро в оточені каменю (+ВІДЕО, ФОТО)

Щасливе
31.08.2017  17:02

На відстані 80 км від Луцька та 60 км від Рівного знаходиться геологічний заказник «Базальтові стовпи» (Костопільський район Рівненської області). Це надзвичайно гарне та незвичне місце, до якого варто вибратися на цілоденну мандрівку. Правда, слід знати, що це офіційно не туристичний об’єкт, а діюче промислове підприємство, хоча й увійшло до «Топ-21 природних чудес України».

 

Хорватія або Чорногорія: обираємо місце для відпочинку

Базальт тут почали видобувати ще у 18 столітті, а у міжвоєнний період тут функціонувало найбільше підприємство Волинського воєводства та найбільший базальтовий кар’єр усієї Польщі. Тоді теперішнє Базальтове і сам кар’єр носили гарну назву – Янова Долина. Саме містечко Янова Долина було спроектоване як зразкове робітниче селище. В основу проекту були покладені ідеї створення робітничих колоній австрійського архітектора Лооса. На жаль, забудова містечка до сьогодні не збереглася.

Як доїхати до термальних купалень Берегово і Косино

Один з кар’єрів залила вода і на його місці утворилося озеро з інтенсивно смарагдовим кольором та острівцем посередині плеса. Саме по берегах цього озера можна побачити монументальні базальтові стовпи. Їх можна також побачити і на сусідніх діючих кар’єрах.

Джерело: VisitLutsk.com.

, , , , переглядів: 5 472


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *