Базальтові стовпи: минуле і сучасне (+ВІДЕО)

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
04.12.2017  10:24

Базальтові стовпи: минуле і сучасне (+ВІДЕО)

На відстані 80 км від Луцька та 60 км від Рівного знаходиться геологічний заказник «Базальтові стовпи». Гарне та незвичне місце, до якого варто вибратися на цілоденну мандрівку. Офіційно це не туристичний об’єкт, а діюче промислове підприємство, хоча й увійшло до «Топ-21 природних чудес України». Базальт тут почали видобувати ще у 18 столітті, а у міжвоєнний період тут функціонувало найбільше підприємство Волинського воєводства та найбільший базальтовий кар’єр усієї Польщі. Тоді теперішнє Базальтове і сам кар’єр носили гарну назву – Янова Долина. Саме містечко Янова Долина було спроектоване як зразкове робітниче селище. В основу проекту були покладені ідеї створення робітничих колоній австрійського архітектора Лооса. На жаль, забудова містечка до сьогодні не збереглася.

Один з кар’єрів залила вода і на його місці утворилося озеро з інтенсивно смарагдовим кольором та острівцем посередині плеса. Саме по берегах цього озера можна побачити монументальні базальтові стовпи. Їх можна також побачити і на сусідніх діючих кар’єрах.

Сучасний стан заказника: 

А на  відео 1936 року можна побачити масштаб видобутку базальту на Волині в 1930-х роках. Авторами знайденого відео є англійські оператори, що спеціально приїхали на Волинь зняти репортаж про Базальтове. Адже ніде в Європі не має й сьогодні такого дива.

Загляньте у минуле села Базальтове:

Джерело: «Інформаційне агентство ВолиньPost»

 

, , , , , , , переглядів: 1 915


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *