“Білоозерське” відділення Рівненського природного парку є популярним місце для відпочинку у весняно-літній сезон. Кожного року сотні туристів їдуть на Біле озеро, щоб насолодитись краєвидами і чистим повітрям цієї місцини. Проте, заповідна територія ризикує перетворитись в приватне володіння кількох осіб.
Про це повідомляє на свої сторінці у Фейсбук Катерина Романік:
“Їм закони не писані. Шляхом договорняків вони отримують землю на узбережжі Білого озера. Оточують її парканами, перекриваючи доступ до води. Зрубують дерева. Гасають заповідними територіями на квадроциклах, розганяючи зляканих тварин. Трактором в цілющій воді згрібають цінні рослини, серед яких червонокнижний молодильник озерний. І немає на них управи!
Я зробила все, щоб громадськість та відповідні структури, в тому числі й столичні, дізналися про зловживання. Та чи зрушить справа з мертвої точки?”
Я зробила все, щоб громадськість та відповідні структури, в тому числі й столичні, дізналися про зловживання. Та чи зрушить справа з мертвої точки?”
Детальніше у сюжеті:
Довідково: Біле озеро має площу 453 га. Воно найглибше в області — в окремих місцях досягає 26,3 м глибини. В цьому місці унікальне поєднання болотних, озерних і лісових природних комплексів Західного Полісся. Вода його напрочуд чиста й прозора.
На дні добре видно майже біле вапнякове каміння, яке і дало озеру таку назву. По його берегах негустими смугами ростуть очерет і куга озерна, подекуди на воді є ділянки латаття білого. Береги озера є улюбленим місцем гніздування водоплавних птахів.