Дубно – окраса Рівненщини

Щасливе
07.08.2017  10:25
Місто Дубно згадується у літописах під 1100 р. як Дубен. Воно було розташоване серед неприступних боліт над річкою Іквою. З пізньосередньовічного міста-фортеці збереглися Луцькі брами ХУ-ХVІ ст.
Вражає своєю величчю замок князів Острозьких, Любомирських ХV-ХУІІІ ст., який протягом віків декілька разів перебудовувався.
“Золотий” період Дубна припадає на останню чверть ХУІІІ ст., коли зі Львова традиційні контрактові ярмарки, що славилися на всю Польщу, були перенесені до Дубна. Контракти сприяли росту чисельності жителів міста: купців, ремісників.
У Дубні в різні часи перебували видатні українські діячі: І.Вишенський, Г.Сковорода, Б.Хмельницький, Т.Шевченко, В.Лисенко, польські – Т.Чацький, А.Мальчевський, французький принц Конде та інші.

Фото: www.vezdehod-tour.com.ua

Сучасне місто залишається архітектурною скарбницею. Крім замкового комплексу, тут знаходяться історико-архітектурні пам’ятки: синагога ХVІ ст., Спасо-Преображенська церква ХVІІ ст., корпус келій монастиря кармеліток та комплекс будівель колишнього монастиря бернардинів ХVІІ (костел якого у 1855 році був перебудований та освячений у Свято-Миколаївський православний собор), Іллінська та Георгіївська церкви поч. ХХ ст.
При в’їзді в Дубно з Рівного, на острові, знаходився вже неіснуючий Хрестовоздвиженський монастир, настоятелем якого на рубежі ХVІ та ХVІІ століть був Ійов Залізо (Іов Почаївський).

Фото: luchesk.com.ua

Фото: luchesk.com.ua

, , , , , переглядів: 2 961


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *