Масляна: традиції святкування

Щасливе
12.02.2018  11:10

Тиждень Масляної розпочався. Його умовно можна поділити на два періоди: понеділок, вівторок і середа – це Вузька Масляна, а четвер, п’ятниця, субота і неділя – Широка. Упродовж перших трьох днів можна виконувати домашню роботу, а з четверга будь-яка робота заборонена.  Цьогоріч Масляна розпочинається 12 лютого і триватиме до 19 лютого.

Кожен день Масляної має свою назву і призначення. Зараз більшість традицій святкування вже забулися, але раніше їх неухильно дотримувалися.

Понеділок, 12 лютого – початок Масляної 2018 – це “зустріч”. Цей день має чудову традицію робити крижані гірки. Наші предки вірили, що чим далі котяться сани і більше лунає сміху під час такої забави – тим кращим буде врожай.

Вівторок, 13 лютого – “загравання”. Цього дня потрібно грати у веселі ігри та пригощати один одного млинцями.

Середа, 14 лютого – “ласунка”. Здавна українки цього дня готують різні смаколики для багатого столу. На першому місці, звісно, млинці.

Четвер, 15 лютого – “розгуляй”. Від цього дня Масляна набуває великих масштабів – у четвер прийнято гуляти з ранку до вечора, водячи хороводи та співаючи пісні.

П’ятниця, 16 лютого – “тещині вечори”. У цей день молодь намагається знайти свою пару, аби якнайшвидше одружитися. Зяті особисто запрошують своїх тещ та пригощають їх млинцями.

Під час Масляної проводять обряд Колодій, в основі якого звичай прив’язувати колодки до ніг тим, хто ще без пари. Так прагнуть спонукати молодь замислитись про створення сім’ї.

Субота, 17 лютого – “посиденьки зовиці” – молода невістка запрошує своїх рідних до себе.

Неділя, 18 лютого –”Прощена неділя”. Цього дня потрібно попросити пробачення у всіх за заподіяне зло та очиститися від гріхів напередодні Великого посту.

З 19 лютого гуляння припиняються, адже приходить Великий піст, який триватиме до Великодня.

, , , , , переглядів: 2 367


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *