Сьогодні під час недільної екскурсії рівняни та гості міста занурилися у захопливу подорож історією вулиці Драгоманова та Театральної площі. Ці місця зберігають безліч таємниць і пам’яток, пов’язаних з видатними особистостями української та світової культури.
Екскурсію Організували працівники Рівненської обласної бібліотеки.
Невелика Театральна площа назавжди вписала у свої обрії літературні імена. Саме тут творив Улас Самчук, знаний як Гомер ХХ століття. Він згуртовував навколо себе провідних діячів української літератури та культури. Його соратницею була Олена Теліга – поетеса, яка стала символом боротьби та любові до України. Саме рівненська письменницька організація першою в Україні видала її книгу «Найгостріше слово – Україна» та встановила меморіальну дошку на будинку колишньої редакції часопису «Волинь», де разом працювали Самчук і Теліга.
Знак пошани земляків – пам’ятник Уласові Самчуку, що нині прикрашає Театральний майдан.
Учасники екскурсії також почули історії про Зузанну Гінчанку, талановиту поетесу, чиє дитинство і юність пройшли саме тут – у будинку на нинішній Театральній площі. Свою творчість тут залишили і польські поети – члени групи «Волинь»: Юзеф Лободовський, Ян Спєвак, Стефан Шайдак.
Вулиця Драгоманова зачаровує архітектурою та історією князів Любомирських. Особливий інтерес викликає будівля Рівненського обласного краєзнавчого музею – унікальна пам’ятка ХІХ століття у стилі провінційного класицизму. Меморіальні дошки на будівлі нагадують про відомих гостей: композитора Миколу Лисенка, археолога та етнографа Миколу Біляшівського, мислителя Михайла Драгоманова.
Під час екскурсії згадували і про таємниці місцевого бункера та інші цікавинки міста.
І навіть теплий літній дощ не зіпсував чудового настрою учасників.