Відпочинок на морі в Одеській області 2017: ціни в найкращих місцях для відпустки

Щасливе
04.07.2017  14:41

Цього літа найдорожчий відпочинок – у Кароліно-Бугазі: ціни на початку сезону стартують від 150 грн за місце. Дешевше провести відпустку в Лебедівці, щоправда, практично без розваг. Про особливості морських курортів країни з точки зору доступності пляжів, розцінок на проживання та харчування, проведення дозвілля дізнавалася газета “Вести”.

Південний: для тих, хто не може без міської суєти

Цей молодий курорт знаходиться у промисловому портовому місті. Тут лише вісім основних вулиць, і всі вони забудовані багатоповерхівками. У цьому місці немає приватного сектору з зеленими двориками, тому будьте готові оселитися на поверсі в багатоквартирному будинку. Сучасна архітектура промислового містечка розбавлена ​​безліччю фонтанів, але при цьому особливо подивитися тут нічого.

За рахунок наближеності порту ввечері з набережної можна спостерігати вогники судів і чути їх сигнали. Уздовж пляжу проходить нова набережна, яка лише кілька років тому була викладена бруківкою і облаштована лавочками та ліхтарями. Вона ще не встигла обрости кафе і ресторанами, тому ввечері ви можете безперешкодно по ній прогулятися, не натикаючись на компанії, що випадають з клубів, і не зустрічаючись з шашличками та їхніми мангалами.

Узбережжя. Узбережжя – з дрібного сірого піску упереміш з колотими черепашками, тому дітям краще ходити в шльопанцях. Пляж розділений на дві частини струмком – це в море впадає озеро, відповідно, солоність морської води тут низька. У деяких місцях морське дно мулисте, тому в шторм вода стає каламутною з домішкою бруду і глини. На пляжі є багато водних розваг. А при бажанні можна взяти в прокат шезлонг або парасольку. Також на пляжі є душові й навіси, тому після купання в морі можна сполоснутися від солі й піску. За межею міста починаються круті обриви – на них розташувалися цілі наметові містечка з дикунами. З пляжу в місто в купальнику або плавках тут не вийдеш – відразу підійде наряд поліції і зробить попередження, змусивши одягнутися або хоча б накинути парео, адже все-таки це не курортне селище, а портове місто. Зате в 15 хвилинах ходьби від центральної набережної є нудистський пляж, огороджений кам’яною стіною.

Фото: 08.od.ua

Проживання. Двокімнатну квартиру у господарів можна винайняти у липні за 600 грн, серпні – 800 грн. Бази відпочинку пропонують 2-місні номери у липні-серпні за 800 грн. 2-місний номер в міні-готелі з панорамним видом на море коштує від 1000 грн.

Харчування. Господарі харчуватися не пропонують, але в місті багато кафе, ресторанів, суші-барів і піцерій, середній чек на одну людину в яких – від 200 грн.

Дозвілля. Єдина пам’ятка тут – центральна площа, на якій знаходяться спорткомплекс (саме його зображують на сувенірній продукції) і музичний фонтан, який представляє собою модель сонячної системи.

Сергіївка: для відпочинку в тиші та лікування

Цей курорт розташовується між Шаболатським лиманом і Чорним морем, тому тут є можливість і купатися в морській воді, і приймати лікувальні мінерально-грязьові ванни. У капітальних корпусах величезних санаторіїв, що збереглися ще з радянських часів, лікують хвороби нервової системи, захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання і травлення, а також різні дитячі шкірні захворювання. Навіть оселившись у приватному секторі, можна записатися в місцеві санаторії на процедури (хлоридно-натрієво-магнієві мінеральні ванни і мулові грязьові обгортання). Вартість одного дня процедур – від 200 грн.

Узбережжя. Тут найширший у всій зоні одеських курортів пляж – подекуди сягає 150 метрів. Але щоб потрапити на морське узбережжя, доведеться пройти міст протяжністю 800 метрів. Якщо ви не хочете йти пішки під палючим сонцем 20 хвилин, сідайте на катер (10 грн), час шляху – п’ять-сім хвилин. Деякі пансіонати пропонують трансфер на косу два рази в день – вранці й після обіду. Пісок на пляжі дрібний, спуск у воду пологий, тому вода прогрівається швидко. А коли на морі неспокійно, можна купатися в лимані – вода тут завжди тепла.

Фото: uahotels.com.ua

Проживання. Однокімнатну квартиру в липні і серпні можна винайняти за 450-500 грн/добу. Але додатково доведеться оплачувати комунальні послуги (за лічильником) – 50-100 грн за 10 днів проживання.

У базах відпочинку 2-місна кімната (із загальною кухнею на 5-7 номерів) коштує від 400 грн.

Міні-готель на двох (кімната і кухня): липень-серпень – 500 грн/день.

Ціна в санаторіях з лікувальними процедурами і п’ятиразовим харчуванням – від 560 грн/день з людини.

Харчування. Тут мало магазинів і закладів громадського харчування, тому краще домовитися про харчування на базі відпочинку. Триразове комплексне харчування на одну людину – від 150 грн, а в кафе середній чек – від 75 грн. На косі обіди з “пляжною націнкою” – від 100 грн. У меню місцевих “бістро” багато страв молдовської кухні.

Дозвілля. Якщо втомитеся від пляжу, можна відправитися на околицю Сергіївки в покинутий, але ще частково збережений дендропарк. Це прекрасне місце для фотосесії. Відчуття джунглів створять унікальні краєвиди папоротевих заростей. Любителям екстремальних розваг яхт-клуб пропонує катання на водному мотоциклі, політ на дельтаплані, а також традиційні “банани”, “таблетки” й центрифуги.

Приморське: для любителів теплішого

Це найпівденніший курорт одеської зони. Знаходиться він на широті відомих кримських курортів – Міжводного і Чорноморського. Саме тому вода тут швидко прогрівається, і навіть в середині вересня, коли на всіх інших курортах Одеси стає прохолодно, тут ще пляжний сезон у самому розпалі. Близькість до кордону Молдови призводить до того, що у вихідні тут багато відпочивальників-молдован. А віддаленість від основних гілок залізниці й великих міст робить цей курорт не надто привабливим для українців. Тому тут пляжі досить вільні й у будь-який час дня легко зайняти вподобану ділянку піску хоч біля самої води.

Узбережжя. Дрібнопіщаний пляж з пологим спуском у воду припаде до душі батькам з маленькими дітьми. Потрібно пройти 20 метрів, щоб дорослій людині вода дістала до плечей і можна було пірнути. Першу лінію прямо на узбережжі займають бази відпочинку, але у них немає приватних пляжів, тому, оселившись навіть у безпосередній близькості до моря, вам доведеться шукати собі місце під сонцем.

Проживання. Місце у приватному секторі обійдеться від 70 грн/чол.; 2-місний будиночок на базі відпочинку – від 150 грн/добу;

А міні-готелі пропонують 2-місний номер у липні-серпні від 620 грн/добу, при цьому сніданки входять у вартість житла.

Харчування. На базах відпочинку та у господарів 3-разове харчування обійдеться в 150-180 грн/день.

Дозвілля. На центральному пляжі цього курорту є нічні клуби і диско-бари, а в міні-готелях проводяться пінні вечірки і караоке-батли.

Прямо з пляжу можна поїхати в українську Венецію – Вилкове, місто рибалок і виноробів. Там вас нагодують юшкою, звареною за секретним рецептом, і напоять саморобним вином. З собою ви зможете привезти місцеву визначну пам’ятку – дунайського оселедця. А якщо заїдете до пам’ятника “Нульовий кілометр” і пролізете через нулик, можете загадати, наприклад, надбавку до зарплати або здачу всієї сесії на п’ятірки, або ж обзавестися спадкоємцем…

Лебедівка: екокурорт для “дикунів”

Цей курорт відрізняється своєю буйною зеленню, з одного боку його оточує Чорне море, з іншого – хвойний ліс. Тому ви зможете зіграти під покровом сосен, не беручи з собою парасольки й не шукаючи навіси (тут складно взяти напрокат лежаки й парасольки). Завдяки розташуванню в безпосередній близькості від природного парку “Тузловські лимани”, в якому водойми багаті ропою, блакитною глиною і цілющими грязями, цей курорт користується популярністю у людей зі шкірними захворюваннями. Але своїм легковим транспортом дістатися до цього курорту буде проблематично, особливо після дощу – на розмоклій піщаній дорозі з ямами і баюрами дуже легко застрягти. Лебедівка через її зелень облюбували кемпери, тому цей курорт називають центром наметового туризму. На косі та в лісі є організовані наметові містечка.

Узбережжя. Узбережжя з дрібного білого піску, але вузьке – не більше 25 метрів в ширину. При цьому пляж розташований під самим урвищем, тому спускатися й підніматися доведеться крутими сходами, що незручно для батьків з маленькими дітьми й колясками, а також для людей із зайвою вагою і хворими ногами.

Фото: 1ua.com.ua

Проживання. У приватному секторі знайти ліжко-місце можна за 130 грн. На базах відпочинку двомісний будиночок коштує від 110 грн. А в міні-готелях двомісний номер зі зручностями – від 650 грн.

Харчування. Триразове комплексне харчування у пансіонаті коштує від 150 грн. Магазинів і кафе тут мало, тому за продуктами потрібно йти рано-вранці на ринок.

Дозвілля. Розваг тут немає, тому, якщо ви скучили за дискотеками й нічними клубами, беріть таксі в Затоку: час дороги 1 година, ціна – від 300 грн.

Кароліно-Бугаз: бюджетний відпочинок для молоді

Цей курорт знаходиться в 15 хвилинах їзди від Затоки. І незважаючи на те, що ці два курорти плавно перетікають один в інший, атмосфера тут набагато спокійніша, пляжі менш населені й чистіші, ніж у популярній Затоці. Малорозвинена розважальна інфраструктура дозволяє цьому курорту залишатися бюджетним місцем для тихого сімейного відпочинку. Селище Кароліно-Бугаз розділене на чотири основні курортні зони. Найбільш тихим і спокійним вважається район “Студентський”. Незважаючи на молодіжну назву, тут практично немає кафе і дискотек. А також повністю відсутні нічні розважальні заклади, тому ваш сон не потривожать звуки модних міксів.

Найближче до узбережжя знаходиться зона “Нагірна”, де можна знайти житло як у приватному секторі, так і в пансіонах та міні-готелях. Найактивнішим і молодіжним вважається центральний район “Кароліно-Бугаз” – тут є і нічні клуби, і пляжні розваги, багато магазинів та міні-ринок, де можна купити все, починаючи від продуктів і побутових товарів, закінчуючи одягом і сувенірами. Недоліком цього курорту вважається велика кількість комарів, які через наближеність Шаболатського лиману звіріють вечорами. Пропадають “кровососи” ближче до опівночі, тому не забудьте для вечорів запастися репелентами і фумігаторами.

Фото: ua.igotoworld.com

Узбережжя. Широкі пляжі, до 100 метрів в ширину, дозволяють комфортно розміститися на дрібному піску всім охочим. А пологі спуски в воду – глибина починається через 5-7 метрів від берега – зроблять зручним відпочинок для сімей з маленькими дітьми. Безпосередньо на самому пляжі знаходяться пансіонати й бази відпочинку, а якщо ви оселилися в приватному секторі – будьте готові спускатися з височини по глиняних сходах, вирізаних прямо в породі.

Чим північніше ви будете віддалятися від Затоки (у напрямку Грибівки), тим менш населені та більш чисті пляжі чекатимуть на вас. Правда, разом з відпочивальниками пропадуть і водні розваги…

Проживання. Приватний сектор: липень-серпень – 180 грн/місце. База відпочинку: 350 грн. Міні-готель на двох: 600 грн.

Харчування. 200 грн – домашнє триразове харчування. Є продуктові магазини, міні-ринок, їдальні та кафе, в яких середній чек – 150 грн.

Дозвілля. 30 червня на станції “Лиманська” у 10 хвилинах їзди на електричці від Кароліно-Бугаз відкрився найбільший відкритий аквапарк в Україні. Для любителів порибалити тут райське місце через змішання солоних, прісних і гірко-солоних вод. Варто тільки орендувати катер разом з гідом-рибалкою і за три години, з 8 до 11 ранку, улов ставриди, кефалі, бичків, камбали та ін. вам гарантований. Вартість риболовлі – 600 грн/чол.

Затока: для гучних тусовок

Це найбільш галасливий і молодіжний курорт з усіх пляжів Одеської області. Вся набережна тут заповнена нічними клубами й дискотеками, а біля самого моря пропонується широкий вибір водних і екстремальних атракціонів. найкращий період для відпочинку з дітьми в Затоці – друга половина серпня, у цей час температура води сягає максимальної позначки в +27°С, але при цьому врахуйте: саме тоді пляжі переповнені.

Шторм, який тут буває досить часто, з огляду на те що пляжна лінія в Затоці рівна і немає бухт і заток, приносить до узбережжя холодні маси води. І передбачити, коли будуть холодні течії, заздалегідь неможливо. Через автомобільну магістраль Одеса – Рені, яка проходить через Бугазьку косу, тут відчуваються постійний пил і вихлопні гази. Вибираючи житло, прислухайтеся: чи можна почути звуки залізниці, яка розташована в безпосередній близькості до курорту.

Узбережжя. У Затоці близько 20 км дрібнопіщаних пляжів, всі з них комунальні, тому розміститися можна абсолютно безкоштовно. Більшість пляжів не обладнані тентовими навісами і стаціонарними парасолями, а отже, лежати доведеться на рушниках або брати шезлонги напрокат (тут вони у вільному доступі – 40-50 грн/день).

Фото: zatoka-veterok.com

Проживання. Приватний сектор у липні-серпні – від 150 грн/місце. Бази відпочинку: 260 грн/місце. Міні-готелі: від 500 грн/місце.

Харчування. 3-разове комплексне харчування – від 200 грн/добу. Але можливо домовитися з господарями про індивідуальне харчування (ціна кожного обіду обговорюється додатково). Якщо готувати самостійно, продукти краще купувати в мережевих супермаркетах, які знаходяться в центрі селища. У приватників на базарах і в невеликих магазинчиках ціни на продукти харчування на 20-40% вищі.

Дозвілля. Тут маса нічних клубів, в яких проходять вікенди музичні та танцювальні фестивалі. Щоночі на узбережжі гуркочуть вечірки і працюють танцмайданчики на відкритому повітрі. Лише година шляху буде вас відокремлювати від таких визначних пам’яток, як одеські катакомби, аквапарк і дельфінарій, одеський зоопарк і цирк, а також від подорожей по нічній, театральній та історичній Одесі й тусовок у нічних клубах на пляжі “Аркадія”.

Грибівка: для сімейного відпочинку

Особливість цього курорту – велика кількість одеситів у вихідні. Вони з’їжджаються на свої дачі, тому традиційний одеський колорит вас буде супроводжувати на пляжах і набережній. Галасливих закладів та нічних дискотек тут немає, тому можна без побоювання селитися прямо на першій лінії біля моря. До речі, старі радянські бази відпочинку викупили приватники і привели в порядок – умови не готельні, але цілком прийнятні. Поселившись на таких базах, з порога будиночка ви виходите просто на пляж. Приватний сектор розташовується за базами відпочинку і готелями. Від “господарів” йти до пляжу 7-10 хвилин.

Узбережжя. Дрібнопіщані білі пляжі шириною до 80 метрів щодня просіваються і очищаються механізованим способом. Деякі приватні готелі відгородили частину пляжу для своїх постояльців, встановивши там шезлонги й парасольки. “Чужаків” туди не пускають, тому, щоб пройтися по пляжу повз такі заклади, доведеться обходити “приватну власність” по морю.

Фото: SebWeo.com

Проживання. У приватному секторі кімната у липні-серпні коштує від 200 грн/добу.

Бази відпочинку: від 100 грн/місце. Міні-готелі на пляжі: від 700 грн/місце.

Харчування. 3-разове харчування в пансіонаті – від 100 грн. Середній чек у ресторані (на території готелів): сніданок – 75 грн, обід – 120 грн, вечеря – 75 грн.

Дозвілля. На пляжах є маса розваг – батути, водні гірки, банани, таблетки, водні мотоцикли та ін. Правда, щоб покататися на такому атракціоні у вихідний день, доведеться відстояти в черзі 20-30 хвилин. Менше години їзди до Бєлгородської фортеці – зразка військової архітектури в Дністрі. Екскурсія в музей “Центр культури вина” Шабо обійдеться в 130 грн, за дегустацію доведеться доплатити ще 50 грн.

Джерело: Вести”

 

, , , , , , , переглядів: 4 518


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *