17 березня – Прощена неділя : святкування і традиції за новим церковним календарем

Щасливе
17.03.2024  10:06

Сьогодні, 17 березня, для православних вірян є особливим днем, адже це день пам’яті преподобного Олексія, людини, відданої Ісусу Христу. Це також останній день Сирного тижня, відомий як Прощена неділя, яка відзначається важливими традиціями та прикметами.

За новим церковним календарем, 17 березня відзначається днем святого Олексія, який відомий своєю благочестивістю та вірою в Бога. Віряни звертаються до нього з молитвами за одужання від недуг, заступництвом у важких життєвих ситуаціях та допомогою в потребі.

У народному календарі цей день також відомий як свято Олексія Теплого або Теплого Олексія. Він отримав таку назву через те, що зазвичай цього дня спостерігається тепла погода. За народними прикметами, тепло 17 березня передбачає теплу весну, а також можливе відходження снігу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2 роки спільного шляху: досягнення України після приєднання до ENTSO-E

Символом миру, чистоти та гармонії в цей день вважається береза, яку шанують у народі. Зібраний у цей час березовий сік використовують для приготування узвару з медом та прянощами, вважаючи, що цей напій додає сил та здоров’я.

Насамкінець, важливо пам’ятати про значення принципу прощення у цей день. Прощена неділя закликає вірян просити вибачення у рідних та близьких за свої проступки, а також прощати іншим. Серед заборон варто уникати сварок, образ та відмовляти в милостині. Також рекомендується утриматися від початку нових справ та подорожей, а замість цього сконцентруватися на духовному очищенні та спокої.

переглядів: 95


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *