5 порад для якісного навчання онлайн

Щасливе
20.07.2022  10:52

Дистанційне навчання увійшло в наше життя раптово і, ймовірно, залишиться в ньому надовго. Якщо більшість школярів уже адаптувалися, то батьки — не дуже. Та підготовка до школи все одно потребує коштів. Швидко та без посередників позичити гроші можна тут https://mycredit.ua/ua/uslugi-kreditovaniya/kredit-onlajn-na-kartu/. Це безпечно та вигідно, адже фінансовий сервіс запропонує вам менші відсотки, ніж банк.

Хоча навчання поза школою має чимало переваг, усе ж, існують і недоліки, до яких потрібно звикнути та навчитися їх долати.

Переваги “дистанційки”:

  • Доступ до уроків із будь-якого куточка світу;
  • Можна пізніше прокидатися;
  • Не треба збирати портфель;
  • Навчатися можна у зручному домашньому одязі;
  • Не потрібно витрачати час на дорогу, мокнути під дощем і т. ін.

Недоліки “дистанційки”:

  • Важче зосередитися на навчанні;
  • Живого спілкування стає менше;
  • Багато часу витрачається на гаджети;
  • Можуть погіршитися стосунки з батьками, адже останні змушені контролювати процес навчання;
  • Слабкий зв’язок може негативно впливати на сприйняття матеріалу. Як зрозуміти тему, якщо фрази “ковтаються” і зображення зникає?

Як організувати процес навчання вдома?

  1. Вимкніть “інформаційний шум”

Сюди відносяться соцмережі, мультфільми, художні книжки та все, що може заважати дитині сконцентруватися. Якщо дитина постійно буде відволікатися на повідомлення в телефоні, відкриття нових рівнів у грі тощо, її увага буде розсіюватися. Отже, матеріал вона засвоїть гірше.

Щоб цього не відбувалося, поставте блок на певні сайти, вимикайте їх у шкільні години. Ще простіше (в теорії) — домовитися з дитиною, що її смартфон у цей час побуде з вами.

2. Організуйте “робочий куточок”

Якщо немає змоги виділити дитині окрему кімнату, нехай це буде хоча б письмовий стіл у кутку. Займатися за обіднім столом — гірший варіант. По-перше, для постави, адже висота обіднього столу — стандартна і розрахована на дорослу людину. По-друге, для концентрації уваги. Зовсім поганий варіант — якщо дитина займатиметься, лежачи на дивані чи підлозі.

3. Налаштуйте режим

Намагайтеся лягати спати, їсти, навчатися та гуляти в одні й ті самі години. Режим — це завжди ознака стабільності. Отже, градус стресу буде знижуватися.

4. Перерви — важливі

Привчіть дитину вставати з місця кожні півгодини на 5 хвилин. Розім’ятися, випити води, подивитися у вікно. А на великих перервах не завадить і побігати. Хоча б з кімнати в кімнату. Фізична активність покращує кровообіг, отже, мозок отримує більше кисню та краще засвоює матеріал.

5. Мотивуйте

Словами, діями, що більше — то краще. Не забувайте похвалити за старанність. Не акцентуйте на невдачах. Наприклад: можна обмінювати вивчені дитиною правила чи розв’язані приклади на хвилини вільного часу в гаджетах.

І наостанок

Чим менший школяр, тим більше вашої допомоги в онлайн-навчанні він потребує. Тож вам, можливо, нерідко доведеться лишати всі справи, щоб бути поруч на уроках. Самостійно проживати весь процес онлайн-навчання дитина зможе не раніше сьомого класу. Приблизно в тринадцять років дитяча психіка дозріває до такого рівня концентрації. Хоча з цього правила, як і з будь-якого іншого, є винятки.

переглядів: 347


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *