Біль у попереку: можливі причини та методи лікування

Щасливе
26.09.2023  17:34

Чи часто ви відчуваєте біль унизу спини? Різну: гостру чи тупу, постійну чи періодичну, сильну чи помірну. Якщо ви відчуваєте, не варто закривати на неї очі. Адже вона впливає не тільки на ваше загальне самопочуття, а може бути причиною серйозного захворювання.

Тому, якщо ви відчуваєте дискомфорт, вам може знадобитися лікування болю в попереку , здатне усунути не лише слідство, а й причину. А їх може бути багато. Тому спочатку консультація лікаря, а вже потім призначене їм лікування.

Що викликає біль у попереку: основні причини, на які варто звернути увагу

Больові відчуття в попереку – це поширений стан, причиною яких найчастіше є:

  • Надмірна напруга м’язів чи зв’язок. Це, мабуть, найчастіша причина звернення до лікаря. Якщо з вечора ви носили тяжкість, займалися спортом, довго стояли або незручно сиділи, то на ранок у вас може хворіти спина.
  • Остеохондроз – захворювання, внаслідок якого слабшають та ушкоджуються міжхребцеві диски.
  • Протрузія або грижа міжхребцевого диска – випинання або розрив диска, що здавлює нервові коріння.
  • Радикулопатія – стан, при якому стискається нервовий корінець, що йде від хребта.
  • Інфекції (пієлонефрит, остеомієліт) можуть провокувати болючі відчуття внизу спини.
  • Хвороби внутрішніх органів. Наприклад, камені в нирках або рак простати можуть викликати у пацієнтів сильні болючі відчуття в спині.

Якщо причина болю несерйозна, вона проходить сама протягом кількох днів. Але якщо ви не відчуваєте поліпшення стану або біль навіть посилився, обов’язково запишіться на прийом до лікаря. Важливо вчасно провести обстеження та розпочати відповідне лікування. Після виявлення причини призначаються ліки, фізична терапія чи операція.

Ознаки, які повинні спонукати вас звернутися за консультацією до фахівця – це біль, який:

  • зберігається протягом декількох тижнів;
  • посилюється при русі, нахилах;
  • супроводжується підвищеною температурою тіла, онімінням у нозі;
  • виникла після отриманої травми та не проходить.

Якщо ви відчуваєте подібне, краще одразу звертатися до фахівців. Адже будь-який біль треба контролювати.

Лікування болю

Ефективне лікування болю залежить від його причини. Найчастіше можна досягти полегшення стану за допомогою консервативних методів, таких як:

  • Відпочинок. Важливо дати спині відпочити протягом кількох днів, щоб зменшити навантаження на м’язи та зв’язки. Це можна зробити, приймаючи сидяче положення або лежачи на боці із зігнутими колінами.
  • Ліки. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) є ефективним засобом для зняття болю та запалення. У деяких випадках можуть бути призначені опіоїдні анальгетики, такі як кодеїн або оксикодон.
  • Фізична терапія. Допомагає покращити гнучкість, силу та рівновагу, що зменшує біль та запобігає її повторенню. Лікар чи фізіотерапевт може розробити програму вправ, яка підходить саме вам.
  • Зміна життя. Потрібно трохи змінити своє звичайне життя, щоб зменшити біль у попереку: підтримувати здорову вагу, займатися спортом, уникати підйому важких речей, тримати правильну поставу і спати на зручному матраці.

Якщо консервативні методи лікування не допомагають, може знадобитися хірургічне втручання. Хірургія зазвичай рекомендується тільки в крайніх випадках, коли інші методи неефективні або дуже сильний біль.

Не нехтуйте описаними вище симптомами. Захворіла поперек – сходіть до лікаря.

переглядів: 411


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *