Чому важливо своєчасно перезаряджати вогнегасники

Щасливе
13.04.2024  11:45

Пожежна безпека є важливою складовою функціонування будь-якого комерційного, житлового або адміністративного об’єкту. Як тільки приміщення здається в експлуатацію, його власник стає відповідальним за реалізацію протипожежної системи. При цьому вогнегасники, які є найбільш затребуваним засобом пожежної безпеки, мають не тільки правильно зберігатися, але й своєчасно перезаряджатися. В даній статті ми розповімо про важливість цієї процедури.

Навіщо потрібно перезаряджати вогнегасники

Більшість людей схильні думати про вогнегасник, як про константу — прилад завжди поруч, готовий до функціонування. Однак балон, який жодного разу не проходив перевірку, може виявитися марним в критичній ситуації. Існує багато історій про те, як люди намагалися потушити вогнище, але занадто пізно виявили, що вогнегасник не заповнений, навіть при тому, що він застосовується вперше. Справа в тому, що під впливом зовнішніх факторів корпус вогнегасника може втратити герметичність або пошкодитися. Ще й діючий склад з часом стає менш ефективним. Своєчасна перевірка та перезарядка вогнегасників є запорукою їх правильного використання.

 

4z74RkJcpX-j--9-3kcMq4dGZ-O-zHCa2JLn2F7avDcjHIrUz5Uc4VSjoiwProPRtUkkafGA2DJi6nHK-jGfjAlmENS8uqtA6qmafN6tYkCTKIFmEl4_RQnmwdYrY5OSd-jdzBBBF2UEbDoosPWGZNo

Особливості заправки

Процедура перезарядки вогнегасників передбачає:

  1. Демонтаж знімних деталей та елементів, огляд балону на наявність пошкоджень та дефектів.
  2. Закачування під тиском нової діючої речовини. При цьому склад та об’єм речовини повинні відповідати нормам, передбаченим технічною документацією до конкретного приладу.
  3. Збірку вогнегасника, перевірку балона на герметичність. 
  4. Проставлення в паспорті та на самій ємності обладнання відповідного маркування з датою.

Терміни перезарядки

Оптимальні терміни перезарядки такого обладнання залежать від різновиду конкретного балона. Водяні та пінні моделі мають перезаряджатися кожного року, порошкові — раз на 2 роки (якщо інструкцією не передбачаються більш суворі терміни). Якщо балон постійно зазнає впливу погодних факторів (наприклад, ультрафіолетове випромінювання), перезарядку можна здійснювати частіше. Найменш затребуваними з цієї точки зору є вогнегасники з вуглекислим складом. Подібні прилади можна перезаряджати раз на 5 років (при коефіцієнті наповнення нижче 0,72 кг/л). Безпосередньо технічне обслуговування балону має здійснюватися кожного року.

Деякі вогнегасники розраховані на одноразове застосування і тому класифікуються як не перезаряджувані. Зазвичай таке обладнання має пластикову головку і спеціальну позначку, яка чітко вказує на неможливість повторного заповнення.

Наостанок зазначимо важливість професіональних послуг. Оскільки оснащення для перезарядки вогнегасника є дорогим, більш раціонально довіряти цей процес спеціалізованим компаніям. Також краще, щоб перевірка та технічне обслуговування приладу проводилися компетентною людиною. Таким чином ви зможете бути впевнені, що вогнегасник в справному стані і у критичній ситуації допоможе зберегти життя та врятувати майно.

На правах реклами

переглядів: 81


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *