Чи можна робити щеплення дитині раніше, ніж вказано в Національному календарі щеплень?

квиток на автобус
Щасливе
09.07.2022  13:11

Загалом варто дотримуватись Національного календаря щеплень та графіку вакцинації дітей за віком. Однак в умовах війни, коли на окупованих територіях можуть спалахнути інфекційні хвороби, зробити дитині необхідне щеплення раніше, ніж це вказано в календарі, дозволено.

Дитячий лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій розповідає Рівненській ОДА, що якщо з певних причин дитину не можуть вакцинувати за віком згідно з календарем щеплень, це можна зробити й раніше графіку, і це зарахують. Але необхідно дотримуватись мінімальних інтервалів, що передбачені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011.

Мінімальний інтервал – інтервал, що допускається до введення вакцини проти однієї й тієї самої інфекції з порушенням календаря. Введення чергової дози вакцини з меншим інтервалом не зараховується. Схему вакцинації можна відшукати в інструкції до вакцини.

До прикладу, першу дозу вакцини КПК (від кору, паротиту та краснухи) відповідно до календаря щеплень вводять у 12 місяців, другу – в 6 років. Сьогодні існують ризики для спалаху чималої кількості інфекційних хвороб, зокрема і кору. Тому дитина може отримати другу дозу вакцини раніше, але дотримуючись мінімального інтервалу для КПК – мінімум 1 місяць.

, , , переглядів: 535


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *