Історія появи одноразових стаканів із паперу

Щасливе
14.01.2024  08:37

У наші дні паперові стакани для напоїв (https://simi.kiev.ua/bumazhnye-stakany) стали настільки звичними, що ми рідко замислюємося про історію їхнього створення. Тим часом перші склянки з паперу з’явилися відносно недавно — лише близько 100 років тому.

Сама ідея створення паперового посуду зародилася завдяки прогресу в галузі целюлозно-паперового виробництва у 19 столітті. Однак перші зразки стаканчиків з паперу були недосконалі — вони швидко намокали та руйнувалися під час контакту з рідиною.

Сучасні вироби позбавлені цих проблем завдяки розвитку технологій. Але які наукові відкриття стали драйвером до появи паперового одноразового посуду? Розкажемо про це далі.

Які були причини появи паперових стаканів?

Поява паперових стаканчиків стала можливою завдяки низці технологічних досягнень у целюлозній промисловості:

  1. У 19 столітті активно удосконалювалося промислове виробництво паперу з деревної целюлози. Було винайдено спеціальні верстати, що дозволили наростити випуск дешевого паперу у великих обсягах.
  2. На початку 20 століття німецький інженер Еріх Шмідт запатентував технологію виробництва пергаментного паперу — водостійкого та міцного. Це дозволило використовувати папір для пакування рідких та сипких продуктів.
  3. У 1906 році американський винахідник Томас Лоренс запатентував технологію виробництва вощеного паперу з водовідштовхувальними властивостями за рахунок просочення парафіном.
  4. У 1915 році Ернст Абт винайшов спосіб склеювання двох аркушів паперу для надання їй додаткової міцності. Надалі ця технологія трансформувалася в ламінування.

Завдяки цим нововведенням з’явилася технологічна можливість для створення водостійкого паперового пакування, а також посуду, що й було реалізовано незабаром.

Як з’явилися перші паперові стаканчики?

Одноразові паперові стаканчики для кави

 

У 1908 році американський підприємець Лоуренс Лукетт запатентував технологію виготовлення гофрованих паперових стаканчиків. Для надання водостійкості їхня внутрішня поверхня просочувалася парафіном.

Однак, перші паперові стакани не набули широкого поширення через дорожнечу виробництва. Прорив стався у 20-30-х роках завдяки автоматизації процесу виробництва. Вперше масове виготовлення паперових склянок налагодила американська компанія Dixie Cup у 1920-х роках. До 1940 року щорічний обсяг виробництва Dixie Cup сягнув 1 млрд штук.

Після Другої світової війни з поширенням громадського харчування, фастфуду та торгових автоматів паперові стакани набули повсюдного поширення. А сьогодні важко уявити світ без зручних та економічних паперових стаканчиків. Швидше за все, саме з них Ви щодня п’єте свою ранкову каву.

На правах реклами

переглядів: 130


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *