Невідома недуга чи грип: що масово вкладає рівнян з температурою у ліжко

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
12.01.2016  09:00

Невідома недуга чи грип: що масово вкладає рівнян з температурою у ліжко

Мешканці Рівного у соцмережах панікують через цьогорічний перебіг простудних захворювань.

Де на Рівненщині можуть оголосити карантинні заходи для запобігання поширенню грипу

Адже, пишуть вони, у багатьох підвищується температура ледь не до 40 градусів, яка тримається кілька днів, і нерідко виникають ускладнення у вигляді запалення легень. Чи не якась небезпечна невідома недуга косить городян і чому про неї мовчать медики? Такі запитання ширяться у соцмережах. Журналісти ОГО задали їх головному державному санітарному лікарю Рівного Олексію Ромцю. І ось що почули:

Як відрізнити грип від застуди — поради експерта

– У поліклініках медики при таких симптомах ставлять діагноз “гостра респіраторна вірусна інфекція” (ГРВІ) чи “грип”. Адже висока температура – 39-40 градусів – характерна саме для грипу, так само, як і ускладнення, в тому числі у вигляді запалення легень. Втім, визначити точно, чи це грип, можна тільки лабораторно. А такі аналізи кожному хворому не роблять. У Рівному минулого місяця лабораторно діагностували кілька видів вірусів грипу і аденовірус. Але у більшості випадків це був вірус грипу H1N1, тобто пташиний грип. Цей вірус грипу у нас уже був дуже поширений, причому давав ускладнення, у 2009 році. І тоді, як пам’ятають рівняни, щоб захиститися від нього, країна масово вдягала марлеві маски. ТОрік теж лабораторно було виявлено в області кілька випадків пташиного грипу, але він не давав таких ускладнень, як цього року.

На Рівненщині з’явився каліфорнійський грип (+ВІДЕО)

Для кого особливо небезпечний пташиний грип? Для вагітних. І цього року вже двоє з них з грипом відлежали у лікарні. А ще одна лікується теж на лікарняному ліжку через важкий перебіг цієї недуги.

Топ-10 корисних продуктів для профілактики грипу

Скільки загалом рівнян через ускладнення грипу потрапили до лікарні – п. Ромець сказати не може. Бо пов’язують ускладнення з грипом лікарі. А ось звернень у поліклініки суттєво збільшилося і кілька районів області вже наблизилися до порогу епідемії.

На щастя, смертей від грипу цього року не було.

переглядів: 4 933

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *