Однофазні електродвигуни – для промисловості та побутових приладів

Щасливе
10.04.2024  10:11

Електродвигуни призначені для перетворення електричної енергії на механічну. Асинхронні електродвигуни мають різну частоту магнітного поля статичної частини (статора) та рухомої частини (ротора). У рухомого елемента частота магнітного потоку менша, ніж у нерухомого, тобто двигун працює без синхронності, що й дало йому назву. Асинхронні мотори використовуються майже в кожному електричному побутовому пристрої, у верстатах, швейних машинах, будівельній техніці та інструментах, промисловому устаткуванні та машинах.

Конструкція та принцип дії

Асинхронні мотори складаються з циліндричного статора з обмоткою всередині та короткозамкненого або фазного ротора. Фазний ротор має 3-фазну обмотку, а короткозамкнений може бути одно-, дво- або трифазним. Одним з найпоширеніших в побуті є однофазний електродвигун, який має дві обмотки, але працює від мережі 220 В без частотних перетворювачів.

При запуску електродвигуна магнітний потік зі статора перетинає контур ротора, передаючи електрорушійну силу. Це спричиняє утворення змінного струму в роторі та крутного моменту, який приводить у рух вал привода.

Особливості однофазних двигунів

Статор однофазного електродвигуна містить дві обмотки, одна з яких є робочою, а інша пусковою або допоміжною. Однофазний мотор не має пускового моменту, на відміну від трифазних двигунів. В робочому режимі двигун використовує лише одну обмотку. Під час запуску електродвигуна використовується пускова обмотка, а після досягнення номінального рівня потужності продуктивність забезпечується робочою обмоткою.

Однофазний асинхронний мотор живиться від однофазної мережі 220 або 230 В з частотою 50 Гц. Це дозволяє генерувати досить непогану потужність та 1500-3000 об/хв.

Використання однофазних двигунів

Однофазні асинхронні електричні двигуни не такі потужні, які їхні трифазні аналоги. Зазвичай вони забезпечують від 0,12 до 2,2 кВт, що робить їх оптимальними для побутових приладів та електроінструменту, сільськогосподарської та ремонтної техніки.

Однофазні мотори застосовуються для комплектації приладів різного призначення, в тому числі для:

  • компресорів, насосів;
  • вентиляторів;
  • редукторів;
  • малопотужних верстатів;
  • бетономішалок;
  • пральних машин;
  • кухонних комбайнів.

Переваги однофазних двигунів

Однофазні асинхронні двигуни АІР доцільно використовувати там, де нема потреби у великій потужності та регулюванні частоти оберту вала. Однофазні агрегати дозволяють більш раціонально використовувати ресурси, вони легкі в обслуговуванні та доступні широкому колу споживачів. Серед переваг таких двигунів можна виділити:

  • довгий термін служби завдяки простоті конструкції;
  • невелику витрату електроенергії;
  • високу продуктивність роботи.

Оскільки однофазні двигуни під’єднуються до звичайної однофазної мережі, для їх підключення не потрібне додаткове обладнання. Це робить агрегати зручними для побуту, фермерства та легкої промисловості.

На правах реклами

переглядів: 153


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *