Основні способи використання ромашки в лікувальних цілях

Щасливе
24.10.2023  07:31

Завдяки широкому спектру дії та лікувальних властивостей ромашка являється популярним засобом в домашній аптечці. Специфічний склад, в якому спостерігається оптимальна комбінація біологічних кислот, вітамінів, ефірних олій, флавоноїдів та інших необхідних компонентів для підтримки життєдіяльності організму, зумовлюють безпеку використання в дорослому і дитячому віці. В інтернет-аптеці АНЦ ромашка доступна у фільтр-пакетах, у вигляді сухих квітів та масла.

Особливості внутрішнього використання ромашки

Квіти ромашки використовуються у вигляді чаю чи відвару. Вони можуть прийматись як внутрішньо, так і зовнішньо, в залежності від локалізації захворювання.
Натуральне походження засобу та велика кількість компонентів сприяють наступним властивостям препарату:

  1. Ліквідація запальних процесів.
  2. Антибактеріальна дія.
  3. Зняття набряків.
  4. Регулювання діяльності нервової системи.
  5. Боротьба з вірусними чинниками.

 

Седативний ефект ромашки корисний не лише при стресових ситуаціях. Подібним чином вона діє і на шлунково-кишковий тракт, заспокоюючи процеси бродіння у шлунку, знімаючи спазми, набряки слизової, та полегшуючи стан хворого у випадку виразки чи гастриту. Завдяки флавоноїдам засіб покращує виділення жовчі, а органічні кислоти сприяють регуляції ферментів ШКТ. Така речовина, як хамазулен володіє спазмолітичною функцією, а саліцилова кислота полегшує перетікання ревматичних захворювань.
Ромашковий чай незамінний під час активності сезонних захворювань як профілактичний засіб. Він добре знімає симптоматику грипу та ГРВІ, усуває запальні процеси та зменшує больовий синдром.
Image

В чому полягає зовнішнє застосування ромашки

Антибактеріальні характеристики ромашки сприяють усуненню подразнень та почервонінь. При додаванні у дитячу ванночку препарат впливає на шкіру малюків, сприяє кращому засипанню.
Для дорослих рослинний засіб може бути корисним у випадку гінекологічних захворювань. Парові ванночки й підмивання допомагають побороти запальні процеси статевих органів.
Настій ромашки можна включити в щоденний догляд за шкірою, замочуючи в ньому ватний тампон і виконуючи протирання. Таким чином відбувається лікування вугрів, висипу та прищів. А ополіскування волосся дає можливість укріпити коріння та повернути локонам блиск.
Ефірні олії у складі ромашки регулюють діяльність нервової системи. З цією метою можна не лише пити ромашковий чай, а й додавати квіти в аромалампу, котра встановлена біля ліжка для заспокоєння та кращого сну.

На правах реклами

переглядів: 84


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *