Робота оператором 1С

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
25.01.2022  10:00

Робота оператором 1С

Спеціальність оператора 1С існує на ринку праці вже понад 10 років. Обліковими програмами зараз користується більшість установ та організацій різних напрямків, тому ця вакансія постійно має попит. Роботодавці віддають перевагу тим шукачам вакансій, які мають певні навички та досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку.

Це цілком логічно та зрозуміло, адже працівники оперують великою кількістю даних, і навіть незначна помилка може призвести до фінансових та матеріальних втрат. Тому головними якостями, які повинен мати кандидат на посаду оператор 1С, є увага та пунктуальність. Розглянемо, які існують обов’язки та вимоги до цієї професії.

Чим займається оператор 1С

В обов’язки оператора 1С входить виконання таких завдань:

 • введення документів та інформації довідкового типу в єдину систему;
 • обробка бази даних;
 • підготовка документації та звітів для керівництва або податкових інспекцій;
 • інші обов’язки (наприклад, приймання та обробка вхідних дзвінків тощо).

Списки завдань, що виконує оператор 1С, на різних підприємствах може відрізнятись, і при влаштуванні на роботу ці моменти слід обов’язково уточнювати. Посада може поєднуватися з обов’язками інших спеціалістів (фінансиста, бухгалтера, логіста, товарознавця, продавця) в залежності від конкретної ситуації на підприємстві.

Вимоги до професії оператора 1С

Щоб бути достойним та конкурентоздатним фахівцем у даній області та мати гарні шанси на отримання бажаної вакансії (навіть без наявного досвіду попередньої роботи в програмних продуктах 1С), претендент має відповідати наступним вимогам:

 • базові знання трудового законодавства;
 • володіння персональним комп’ютером на рівні досвідченого користувача;
 • знання первинної документації та основ оподаткування;
 • впевненість у володінні офісними програмами (Word, Excel, поштовики, пошукові системи та ін.);
 • розуміння пакету програм 1С.

Також корисним буде вміння користуватись різноманітною офісною технікою (сканери, принтери, факси і т. д.)

Як стати оператором 1С

Навчальні заклади не готують фахівців з даної спеціальності, тому її можна опанувати двома способами:

 • самоосвіта з використанням доступних ресурсів;
 • відвідування профільних курсів.

Особливості самостійного навчання включають вивчення безплатних матеріалів та підручників на різноманітних сайтах, перегляд відеоуроків, блогів, тренінгів. Перевага цього методу 0151 можливість займатись у зручний час, але деякі моменти та нюанси все одно можуть опинитись поза вашою увагою.

У відвідуванні курсів теж є свої особливості. Це — фіксований розклад занять та оплата. Треба знайти грамотного викладача, який не буде «лити воду» замість донесення корисної та потрібної інформації. Є варіант онлайн-навчання, що інколи набагато зручніше. Переваги опанування професією при проходженні курсів — це можливість спілкування з фахівцями та зворотний зв’язок, а також видача документу про проходження фахової спеціальності.

переглядів: 254


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *