Що робити в разі кишкової інфекції

Щасливе
26.08.2023  12:40

Що робити в разі кишкової інфекції

Кишкові інфекції — це ряд захворювань, що можуть бути викликані мікроорганізмами (бактеріями, вірусами, найпростішими, грибами). Часто захворюваність має сезонний характер (найчастіше — влітку) і повʼязана з умовами зовнішнього середовища та підвищеною активністю розмноження збудників.

Причини

Збудники передаються від хворого або від носія, а безпосереднє зараження може відбуватися від людини до людини, через продукти чи воду або через предмети побуту.

Залежно від виду причинного агента виділяють:

  • бактеріальні інфекції (сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз), з якими добре справляються антибіотики для кишечника, які ви можете замовити, наприклад, на сайті інтернет-аптеки Receptika;
  • вірусні (ротавірусні, аденовірусні, ентеровірусні);
  • протозойні (амебіаз, лямбліоз);
  • грибкові (викликані грибком Candida).

Симптоми

Кишкові інфекції здебільшого мають гострий початок, тому відразу починають з’являтись характерні симптоми:

  • нудота, блювота;
  • діарея;
  • болі в животі (спастичні або переймоподібні);
  • метеоризм;
  • зниження апетиту;
  • підвищення температури;
  • слабкість, головний біль, дратівливість.

Блювота та діарея призводять до втрати рідини (зневоднення) та солей, що є рушійним фактором для погіршення стану хворого. Це найбільш небезпечно для дітей. Критичне порушення водно-сольового балансу призводить до падіння артеріального тиску, анурії (відсутність сечовипускання), судом, у крайньому випадку — до шоку чи колапсу.

Діагностика

Діагноз ставиться на основі скарг, огляду, анамнезу захворювання та результатів мікробіологічних досліджень. Останні необхідні для визначення виду збудника. Зважаючи на тяжкість цих хвороб, вкрай необхідною є рання консультація спеціаліста. Це гарантує правильну діагностику та подальшу терапію, що допоможе запобігти появі ускладнень.

Лікування

Насамперед необхідна терапія, що допомагає зменшити шкідливий вплив інтоксикації та зневоднення. Вона включає:

  1. Пиття достатньої кількості рідини. Потрібно використовувати спеціальні розчини, що у складі мають велику кількість солей та мікроелементів.
  2. Зупинка діареї та блювоти, щоб уникнути подальшого зневоднення.
  3. Приймання сорбентів (активоване вугілля, смекта, алмагель) для зменшення інтоксикації.
  4. Застосування жарознижувальних засобів (ібупрофен, парацетамол).

Після визначення виду збудника застосовується етіотропна терапія, що конкретно спрямована на його знищення (антибіотики, протигрибкові, противірусні). Усі необхідні препарати можна придбати в аптеці Рецептика.

Також необхідний режим спокою для відновлення. Не слід нехтувати їжею, але й не треба намагатися їсти через силу. У разі зараження кишковою інфекцією можна їсти сухарі, нежирні супи та легкі каші.

переглядів: 119


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *