Типи інверторів для сонячних батарей

Щасливе
29.09.2021  21:09

Інвертор є одним із ключових компонентів будь-якої сучасної сонячної системи автономного енергозабезпечення. Його основне завдання полягає в перетворенні постійного струму, що надходить від фотопанелі, у змінний, який необхідний для роботи більшості сучасних побутових приладів. Таке пристосування підіймає напругу в мережі до необхідних параметрів, як правило, до 220 вольтів. Без цього неможливо підключити сонячну електростанцію до побутової мережі.

Крім того, інвертор сонячних батарей, залежно від типу, може виконувати деякі додаткові функції. Це вирівнювання напруги в мережі, контроль її робочих параметрів, передача струму в централізовану магістраль та інші. Таким чином, повноцінна й ефективна робота геліосистеми без даного обладнання неможлива.

Класифікація інверторів

Купити інвертор для сонячних батарей в Україні сьогодні не складає труднощів. Однак слід враховувати, що таке обладнання буває двох основних видів:

  1. Мережеві. Монтаж виконується між панелями та елементами живлення. Вони функціонують тільки в денний час, даючи струм виключно тому обладнанню, яке підключається безпосередньо до сонячної станції.
  2. Акумуляторні. Застосовуються в системах з АКБ з метою вирівнювання напруги, що надходить із батарей, та передачі току в мережу.

При цьому моделі пристроїв другого типу, як правило, експлуатуються при необхідності забезпечити безперебійне живлення електрообладнання незалежно від часу доби та інших умов.

Види мережевих пристроїв

Залежно від функціональних особливостей дане пристосування для індивідуальних геліосистем поділяють на три основних види, а саме:

  • синхронне;
  • автономне;
  • гібридне.

Перші пристрої є найпоширенішими. Вони здатні не тільки виконувати перетворення постійного струму в змінний, але й нівелювати частотні перепади в мережі. Також вони передають надлишки електроенергії на магістральні ЛЕП (за умови підключення до «Зеленого тарифу»).

Автономні інвертори здатні не тільки видавати зайвий струм у централізовані лінії, а й вилучати його з них у разі необхідності. Це може знадобитися при нестачі потужності індивідуальної електростанції, наприклад, у період пікових навантажень. Дуже часто їх застосовують на об’єктах промислового виробництва.

Що стосується обладнання гібридного типу, то воно поєднує в собі особливості пристроїв двох попередніх різновидів, внаслідок чого вважається оптимальним для експлуатації в побутових системах автономного енергозабезпечення за умови підключення домоволодіння до «Зеленого тарифу».

Також мережеві контролери можна розділити на види:

  • синусоїдальні – обов’язкові для застосування на об’єктах нерухомості, де використовується чутливе до якості електроенергії обладнання, наприклад, ПК або плазмові панелі;
  • меандрові – добре підходять для живлення важкої промислової техніки, ручного електроінструменту та освітлювальних приладів.

Плануючи побутову геліосистему, необхідно подбати про її комплектацію синусоїдальним мережевим інвертором, бажано гібридної модифікації.

Особливості акумуляторних моделей

Дані пристосування поділяються на дві групи. Перша з них представлена автономними пристроями, головна особливість яких полягає в тому, що вони не можуть взаємодіяти з магістральними лініями електропередачі. Тому їх застосовують виключно в системах резервного енергозабезпечення.

Прогресивнішими є лінійно-інтерактивні автономні інвертори, що мають такий же набір функцій, як мережеві пристрої гібридного типу. Крім того, виробники нерідко оснащують їх додатковим функціоналом, зокрема елементами моніторингу параметрів електросистеми.

переглядів: 569


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *