Усе про заробіток на дивідендах

Щасливе
12.11.2023  07:27

Наявність джерела пасивного доходу дає змогу сформувати надійну фінансову подушку як юридичним, так і фізичним особам. Дивіденди https://online.novaposhta.education/blog/shho-take-dividendi-i-yak-ih-otrimuvati — один із таких способів. У цій статті коротко розповімо про дивіденди, та чому варто до них долучитися.

Що таке дивіденди?

Дивідендами називають частину прибутку акціонерного чи товариства з обмеженою відповідальністю, яку розподіляють між учасниками та акціонерами у якості винагороди за участь у діяльності компанії. Розмір таких виплат не регламентується законодавчо, а визначається на загальних зборах учасників товариства з огляду на розмір та фінансовий стан фірми.

Розмір дивідендів зростає відповідно до доходів компанії. У випадку нульової прибутковості та неможливості сплатити податок на прибуток дивіденди не нараховуються. Вони можуть виплачуватися, проте це тягне за собою штрафні санкції від податкової служби.

Виплачувати дивіденди має право лише юридична особа, фізичні особи-підприємці такої можливості не мають. Для підприємства наявність дивідендів — ознака престижу, стабільного розвитку та привабливості для потенційних інвесторів. Це можливість залучити нові джерела фінансування для розширення та збільшення виробничих потужностей.

Як заробляти на дивідендах?

Щоб заробляти на дивідендах, потрібно придбати акції. Вони можуть бути простими — доступними для широкого загалу та легкого перепродажу, а також іменними — мати привілейований характер. Такий вид доходу підлягає оподаткуванню, тому акціонерам нараховуються суми вже із податковими відрахуваннями.

Щоб дивіденди виправдали обрану стратегію пасивного заробітку, варто враховувати такі фактори її ефективності:

  1. Дивідендна прибутковість — позитивна тенденція співвідношення розміру дивіденду та ціни акції.
  2. Стабільність виплат — тривалість та своєчасність виплати дивідендів свідчить про раціональну фінансову політику компанії та її перспективність.
  3. Потенціал зростання — випливає із політики формування резервного фонду та розпорядження чистим прибутком. Перспективне підприємство не повинно віддавати весь чистий прибуток акціонерам, а виплачувати чітко визначену частку його розміру.

Дивіденди мають виплачуватися завжди у випадку прибутковості фірми, проте в період воєнного стану та збитковості компанії, нестачі коштів для розрахунку за зобов’язаннями, виплати дивідендів можуть скорочуватися чи не відбуватися за простими акціями.

На правах реклами

переглядів: 123


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *