Кожна дитина має право на родину, але життя може розставити непередбачувані випробування. У випадку, коли дитина залишається без батьківського піклування, повнолітній родич може стати її опікуном або піклувальником. Проте, мало хто знає, що для цього потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно декларувати доходи від репетиторства
Отож, Процес оформлення опіки чи піклування включає кілька кроків:
- Подання заяви і документів: Кандидат на роль опікуна чи піклувальника подає заяву та необхідні документи через портал “Дія” або в Службу у справах дітей (ССД).
- Перевірка документів та відвідування родини: ССД перевіряє представлені документи та відвідує родину кандидата для оцінки умов проживання. Здійснюється складання акту.
- Навчання кандидата: У разі потреби кандидат проходить навчальні курси.
- Облік та підготовка висновку: ССД бере кандидата на облік та готує висновок.
- Призначення опіки або піклування: Райдержадміністрація, виконавчий орган місцевої ради або суд приймає рішення щодо призначення опіки або піклування.
- Відновлення родинних зв’язків: Якщо дитина раніше проживала в закладі, вона може бути возз’єднана з родиною опікуна чи піклувальника. У випадку, якщо дитина вже проживає у цій сім’ї, вона просто набуває статусу дитини, над якою встановлена опіка або піклування.
До слова, наразі відповідну заяву можна буде подати і через портал “Дія”.