Як оформити опіку або піклування над дитиною

Щасливе
13.03.2024  10:00

Кожна дитина має право на родину, але життя може розставити непередбачувані випробування. У випадку, коли дитина залишається без батьківського піклування, повнолітній родич може стати її опікуном або піклувальником. Проте, мало хто знає, що для цього потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно декларувати доходи від репетиторства

Отож, Процес оформлення опіки чи піклування включає кілька кроків:

  1. Подання заяви і документів: Кандидат на роль опікуна чи піклувальника подає заяву та необхідні документи через портал “Дія” або в Службу у справах дітей (ССД).
  2. Перевірка документів та відвідування родини: ССД перевіряє представлені документи та відвідує родину кандидата для оцінки умов проживання. Здійснюється складання акту.
  3. Навчання кандидата: У разі потреби кандидат проходить навчальні курси.
  4. Облік та підготовка висновку: ССД бере кандидата на облік та готує висновок.
  5. Призначення опіки або піклування: Райдержадміністрація, виконавчий орган місцевої ради або суд приймає рішення щодо призначення опіки або піклування.
  6. Відновлення родинних зв’язків: Якщо дитина раніше проживала в закладі, вона може бути возз’єднана з родиною опікуна чи піклувальника. У випадку, якщо дитина вже проживає у цій сім’ї, вона просто набуває статусу дитини, над якою встановлена опіка або піклування.

До слова, наразі відповідну заяву можна буде подати і через портал “Дія”.

переглядів: 87


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *