Як пережити спеку: корисні поради

Щасливе
11.07.2022  08:00

Літо в Україні видалося спекотним. Дехто полюбляє таку погоду. Проте, багатьом людям вона стає справжнім випробуванням для тіла та психіки. Активізуються серцево-судинні захворювання. Та й просто ми стаємо млявими й відчуваємо себе все гірше.

Звичайно, погоду не зміниш. Де в чому врятує кондиціонер, але й він є не скрізь. Ми приготували прості поради, які допоможуть поліпшити самопочуття під час спеки. За їх допомоги, ваше тіло легше перенесе це випробування. А ігри казино допоможуть розслабитися ввечері після спекотного дня.

 

Як полегшити свій стан під час спеки

Найважливіше під час спеки – не погіршити своє почуття власноруч. Синтетичний одяг, важка їжа, недостатній захист від сонця – лише погіршують вплив спеки на наш організм. Ось прості для виконання поради, які допоможуть перенести її легше:

  • Використовуйте одяг з натуральних тканин. Вони пропускають тепло та вологу, а тому значно краще сприяють терморегуляції тіла. Краще віддати перевагу легкому одягу вільного крою, ніж обтягуючим речам чи костюмам.
  • Не забувайте про захист від сонця: головні убори, сонцезахисні окуляри, креми для шкіри. Кепка чи капелюшок вбережуть вас від сонячного удару, крем – від опіків. А окуляри просто покращать самопочуття.
  • Скрізь носіть з собою пляшку води. Якщо це можливо, час від часу заміняйте воду в ній на прохолодну чи тримайте пляшку в холодильнику, доки ви у приміщенні. 
  • Не вживайте гострої їжі вдень. Вона стимулює потовиділення, через що людина почувається ще гірше. Жирна та смажена їжа також не на часі – довге переварювання у спеку змушує нас відчувати втому.
  • Відмовтеся від алкоголю. Холодне пиво в спекотну днину виглядає гарно лише у рекламі. В дійсності, після ковтка алкоголю приходить не полегшення, а ще інтенсивніше потовиділення. Що й говорити про ще більш алкогольні напої. А ще, вони разом з сонцем збільшують навантаження на серце.
  • Відвідуйте душ якомога частіше, якщо у вас є така можливість. Вода допомагає охолодитися і повертає сили. Якщо такої змоги немає – встановіть поряд розпилювач вологи чи придбайте спрей для обличчя.
  • Споживайте овочі, фрукти, кисломолочні продукти. Ця їжа найкраще підходить для спеки. Вона не перевантажує кишківник. І псується не так швидко, як м’ясо чи риба. 

 

Режим дня під час спеки: практичні поради

У жарку пору року суттєвою допомогою може стати зміна режиму дня. Звичайно, далеко не кожен може дозволити собі спати вдень і існувати вночі – цьому заважає як графік роботи, так і комендантський час.

  • Прокидайтеся раніше. Зазвичай, температура навколишнього середовища за ніч встигає охолонути. Тому саме вранці на нас чекає більше прохолоди, ніж увечері. Краще лягти спати раніше, щоб скористатися цією свіжістю.
  • Плануйте справи на ранок. Доки ви ще маєте достатньо сил – треба цим скористатися. Всі справи, які вимагають физичних навантажень, поїздок та інших активностей – варто перенести на дообідню пору.
  • Враховуйте, що в найспекотніший час від вас буде найменше користі. Добре, якщо є можливість пересидіти полудень під кондиціонером. Якщо ж ні – не відкладайте на цей час нічого важливого.
  • Уникайте громадського транспорту в спекотний час, особливо в години пік. Якщо є можливість – краще домовитися з керівництвом про те, щоб здвинути графік роботи. Інколи краще навіть пересидіти годину на роботі – якщо це врятує вас від стояння у пробці на сонці.
  • Гарно висипайтеся. Чим більш втомлено ми почуваємося – тим складніше організму підтримувати терморегуляцію. А отже, тим сильніше відчувається спека. Тому при високих температурах варто ставитися до себе поблажливо.
переглядів: 310


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *