Як підключити ефірне телебачення DVB-T2?

Щасливе
05.05.2021  18:39

Шанувальники телебачення часто стоять перед дилемою – що вибрати ефірне чи супутникове телебачення? Цифрове ефірне телебачення DVB-T2 відрізняється від супутникового насамперед способом мовлення. Цифрове телебачення приймається за допомогою приставки та Т2 антени з асортименту сайту www.agsat.com.ua. Для супутникового ТБ також потрібна антена і супутниковий ресивер, але спосіб підключення зовсім інший. Такий тип телебачення працює за допомогою супутників, які виводяться на орбіту по всьому світу. Сигнал цифрового телебачення відправляється на супутник, він приймає його і потім передає на ресивер.

цифровое эфирное ТВ

Цифрове ефірне телебачення панує в будинках мільйонів українських громадян. Завдяки йому можна переглядати фільми та улюблені шоу, спортивні трансляції та новини, мовлення яких здійснюється в мережах ефірного цифрового телебачення. Особливо активним попит на цифрове ТБ почався в останні 2 роки, коли цифрове мовлення замінило аналогове.

Український телеглядач уже призабув, що така невелика кількість програм, неякісне зображення та звук. Все це було притаманне для аналогового телесигналу. Сучасні Т2 приставки геть позбавлені таких недоліків, вони здатні приймати зображення в якості HDTV і навіть записувати прийняті телепрограми.

В Європі існує єдиний стандарт кодування і модуляції DVB. Що це означає? Завдяки йому, кількість каналів збільшено з кількох одиниць до десятків, покращено якість зображення та звуку. Підтримується сучасний стандарт HDTV, якість сигналу і прийом стандартизовані, можна вибрати аудіодоріжку. В Україні ці зміни відбулися в середині 2018 року, коли аналогове ТБ було замінено на наземне цифрове телебачення.

Багато з нас в даний час використовують ефірне ТБ. Але що це взагалі таке? Як воно працює і як підключити і налаштувати цифрове ефірне телебачення?

Що потрібно для телебачення DVB-T2?

Для прийому ефірного сигналу знадобляться:

  • телевежа-ретранслятор,
  • телевізійна антена,
  • DVB-T2 приставка.

Телевежа-ретранслятор

Телевежі, розташовані на схилах або на дуже високих будівлях, використовуються для трансляції програм ефірного телебачення. Чому вони так високо розташовані? Таке розташування передавачів має забезпечити кращий сигнал для максимально можливої площі покриття. Спочатку використовувався тільки аналоговий метод передачі телевізійного сигналу.

Антена для ефірного телебачення

У комплект з прийому ефірного сигналу повинна обов’язково входити антена для телевізора, вона допомагає вловлювати DVB-T2 сигнал від передавача. Також можна використовувати дециметрову антену, яку ми використовували для підключення до аналогового ТБ. Обидва сигнали випромінюються на одній і тій же частоті (ДМВ діапазон), що значно спрощує роботу. Так популярні сьогодні телевізійні антени з підсилювачем підійдуть для більшості установок. Вони підсилюють сигнал, що приймається і можуть використовуватися при монтажі:

  • в безпосередній близькості від передавача,
  • на значній відстані від телецентру, коли потрібна потужна антена.

Встановіть антену в правильному напрямку і перевірте якість сигналу і зв’язку. Краще рішення для нас – коли антена спрямована на передавач, тоді ми отримаємо найкращу якість сигналу, зображення і звуку. Щоб направити антену в вірному напрямку знадобиться сервіс Agsat.T2Map:

Agsat.T2Map

З його допомогою можна вибрати найближчий ретранслятор і телевізійну антену.

На приставці ми можемо перевірити такі параметри, використовуючи кнопку «Меню» на нашому пульті дистанційного керування. Наступним кроком є вибір каналів, тут слід використовувати опцію автоматичного пошуку каналів. Завдяки цьому ми дізнаємося, яка сила і частота даного сигналу.

DVB-T2 приставка

При переході з аналогового на цифрове телебачення виникла необхідність в приставках. Приставка DVB-T2 забезпечує правильний прийом сигналу і, отже, цифрових телеканалів. Якщо у когось є телевізор старого зразка, з електронно-променевою трубкою, то до нього потрібно обов’язково підключати DVB-T2 приставку. Багато сучасних моделей телевізорів вже мають вбудований тюнер, який дозволяє приймати і декодувати сигнал.

Разом з покупкою згаданої раніше приставки знадобиться HDMI кабель, або AV кабель типу RCA або Scart, в залежності від наявних у вашому телевізорі і приймачі роз’ємів. У цій ситуації перевірте, який був прихід є у нашого ресивера і, виходячи з цього, виберіть відповідний кабель. Це дозволить уникнути помилок і можливого повернення куплених пристроїв. Приставку необхідно підключити до телевізора відповідним кабелем.

І, здається, все готово.

Пульт до Т2 тюнера

Окремо зупинимося на пультах дистанційного керування до DVB-T2 тюнерів. Кожна приставка також має власний пульт до т2, який дозволяє плавно перемикатися між каналами, а також регулювати гучність і інші параметри екрану. За допомогою пульта можна налаштувати пристрій, керувати ним на зручній відстані.

При виборі DVB-T2 приставки зверніть увагу на комплектний пульт. Він повинен бути зручний для користувача, інакше не вийде комфортно керувати приставкою. Можливо варто відразу зупиниться на універсальних пультах HUAYU від китайського виробника.

переглядів: 461


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *