Як підсилити мобільний зв’язок

Щасливе
04.02.2023  07:42

Поганий стільниковий зв’язок завдає маси незручностей у повсякденному житті. Є кілька способів покращити приймання сигналу GSM, 3G та 4G-LTE. Розглянемо всі можливі варіанти, щоб зрозуміти, який із них найефективніший.

Сигнал мобільного зв’язку може бути слабким через кілька причин. Наприклад, ви опинилися за межами міста поза зоною покриття операторів. Або навпаки, довкола вас щільна міська забудова та потужні висотні будівлі. При цьому ви не можете додзвонитися до абонента або самі недоступні, а ще не виходить вийти в інтернет – сторінки вантажаться повільно. Пропонуємо кілька ідей, як посилити сигнал стільникового зв’язку, де б ви не знаходилися.

Можна встановити зовнішню антену або підсилювач сигналу. Придбати антени 4g та підсилювачі мобільного зв’язку можна на цій сторінці у магазині Modem. Але як це працює?

Як працює антена

Найбільш поширені два варіанти використання антен:

  • Антена, підключена до USB-модему та Wi-fi роутера. Система складається з трьох елементів: вулична антена, USB-модем із сім-картою та підтримкою 4G та роутера вай-фай. Антену встановлюють зовні приміщення: на рівні вікна, на даху або спеціально закріпленій щоглі та направляють у бік найближчої базової станції оператора. Чим вище буде розташована антена, тим більшого посилення вдасться досягти. Антена приймає сигнал, який потім кабелем потрапляє на 4G-модем з роутером. Посилений сигнал поширюється як потужний Wi-Fi інтернет. Цей варіант підходить для дачі, старовинних будівель із товстими цегляними або бетонними стінами. Тобто тих випадків, коли на вулиці сигнал є, а всередині ні зв’язок, ні інтернет не ловлять.
  • Антена із вбудованим 3G/4G роутером. У цьому випадку роутер разом з антеною розташовані на вулиці, а сигнал передаватиметься кабелем до будинку, де посилиться Wi-fi. Як правило, довгий кабель (до 80-100 м), тонкий, легко ховається під плінтусом. У системах використовується технологія PoE, тобто передача сигналу, і живлення відбувається по одному кабелю. Такий пристрій підтримує частоти до 2700 МГц та сучасні стандарти 3G/4G.

Плюси антен:

  • просте встановлення, все легко підключити самостійно;
  • мобільний інтернет доступний при великій віддаленості від вежі оператора;
  • невисока вартість.

Мінуси:

  • не посилюють голосовий зв’язок;
  • необхідно купувати сім-карту для модема або дублювати свою.

Як працюють підсилювачі мобільного зв’язку

Обладнання такого плану є імпровізованим рефлектором-відбивачем з USB-роз’ємом для модема.

Технологія проста: для посилення мобільного інтернету 4G в куплений пристрій необхідно вставити USB-модем з робочою сім-картою, і нібито проблему буде вирішено.

Для надійнішого сигналу краще вибирати комплект з антеною. Даний варіант є системою, що складається з вуличної антени, USB-модему і Wi-Fi-роутера, але модем також може підключатися і безпосередньо до комп’ютера. Підсилити так можна не лише 4G, а й 3G сигнал.

Принцип дії такого обладнання полягає у посиленні сигналу зовнішньою антеною.

Ефективність визначатиметься технічними можливостями самої антени.

переглядів: 312


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *