Як правильно використовувати обігрівачі для економії енергії

Щасливе
29.11.2024  15:45

З початком опалювального сезону люди з жахом дивляться у платіжки за комуналку, адже з будь-яким видом опалення витрати значно зростають. Проте є декілька хитрощів, які допоможуть економніше використовувати наявні ресурси та знизити витрати. Передусім потрібно подумати про тип обігріву та оптимізувати систему.

Який обігрівач найбільш енергоефективний

Дедалі більше людей відмовляються від централізованого опалення та використовують різноманітні обігрівачі. Найбільш ефективними та продуктивними вважають конвектори зі здатністю спричиняти циркулювання повітря по приміщенню. Вони працюють від електрики та не потребують спеціальних засобів для підключення. Їх вибирають за наступні переваги:

  • можливість вибрати певний режим роботи;
  • автоматичне ввімкнення та вимкнення за потреби;
  • спеціальні датчики для відстеження температури в приміщенні;
  • високий рівень ергономічності;
  • захист від потрапляння вологи та пилу;
  • аварійне вимкнення за будь-яких несправностей.

Але найголовнішим є можливість обігрівати відразу всю кімнату, хоч на це і йде деякий час, на відміну від інфрачервоних чи керамічних, які прогрівають лише певну ділянку. Замінити конвектор можна більш компактним тепловентилятором, який до того ж коштує дешевше.

Поради для ефективного використання обігрівача

Будь-який обігрівач вимагатиме значних фінансових витрат за неправильного використання. Тому потрібно застосувати декілька порад, щоб зробити їх роботу ефективнішою:

  1. Завжди щільно закривати вікна та двері, коли прогрівається приміщення. Так тепло буде ефективніше розподілятися, а тепловтрати знизяться.
  2. Не варто забувати про теплі ковдри та одяг, адже найефективнішим буде встановлення температури в кімнаті близько 18 °C.
  3. Правильно утеплені фасади допоможуть знизити витрати на опалення приблизно на 30 %, адже вони дуже добре втримують тепло всередині.
  4. Вмикати обігрівачі варто вночі, якщо у вас є спеціальний нічний тариф енергоспоживання, це дозволить знизити витрати приблизно на 10 %.
  5. На день бажано прогрівати лише одну центральну кімнату, де можуть зібратися усі члени родини, немає потреби гріти всю квартиру чи будинок.
  6. Якщо у вас будинок із товстими стінами та низькими показниками тепловтрат, то можна вмикати обігрівач лише на пів години кожні дві-три години. Цього буде достатньо для підтримання комфортної температури.

Найефективнішими вважаються конвектори з можливістю відстеження температури повітря та підтримки встановленого значення. Вони автоматично вимикаються, коли ціль досягнуто, та вмикаються за потреби додати тепла. Це набагато зручніше, ніж вручну контролювати процес.

 

На правах реклами

переглядів: 54


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *