Як вибрати якісну гуму для вашого авто

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
13.07.2022  08:00

Як вибрати якісну гуму для вашого авто

Дотримуйтеся нашої статті, щоб зробити правильний вибір під час заміни чи оновлення шин свого автомобіля.

Купівля гуми для авто, наприклад тут: https://by-shyna.com/f/width-205mm/height-55p/r-16/ може бути непростим досвідом. Адже ви стикаєтеся з величезною кількістю брендів, розмірів і типів шин на вибір, тому легко заплутатися. Але не хвилюйтеся: ця стаття надасть вам основні факти, необхідні для того, щоб зробити правильний вибір шин для вашого автомобіля за ціною, яку ви готові заплатити.

Перед покупкою вам потрібно знати відповіді на такі запитання:

 • Який тип шин потрібен моєму автомобілю?
 • Скільки кілометрів прослужать шини, які я розглядаю?
 • Скільки я хочу заплатити?
 • Мені вибрати прямий комплект для заміни чи оновити шини?
 • Уже знаєте про шини та просто хочете зробити найкращий вибір? 

Ми не будемо зараз розглядати варіанти окремо для літніх або зимових шин. Наше завдання  –  розповісти власникам автомобілів як вірно обирати відповідну гуму.

Розмір шин та інші фактори

Більшість споживачів вирішують замінити зношені шини свого автомобіля на щось еквівалентне за розміром і можливостями. Це має великий сенс: ваш автомобіль був сконструйований для того, щоб добре працювати на типі та розмірі шин, на яких він був встановлений, тому встановлення ідентичного або подібного комплекту для заміни збереже характеристики та безпеку, які забезпечує ваше авто.

Щоб прийняти правильне рішення, вам потрібно буде знати розмір шин вашого автомобіля та швидкість, а також ви захочете врахувати, скільки кілометрів ви наїдете з новими шинами, які ви розглядаєте (це називається зносом протектора).

Значна частина цієї інформації надрукована на боковинах шин, які зараз є на вашому автомобілі. Він також доступний у більшості посібників з експлуатації, в Інтернеті та у консультантів інтернет-магазину, наприклад в АвтоТрейд.

Ось як прочитати найважливіші дані, надруковані на боковинах ваших шин.

Основні параметри:

 1. ширина шини;
 2. співвідношення сторін (висота профілю);
 3. радіально-шинне позначення;
 4. діаметр;
 5. номінальне навантаження з рейтингом швидкості;
 6. найважче місце на шині;
 7. рейтинг зносу протектора;
 8. тягові та температурні показники;
 9. грязьово-сніговий або тривершинно-гірський рейтинг;
 10. маркування транспортного засобу;
 11. перелік матеріалів для шин та інформація про виробництво.

Але зазвичай для покупки нової або що була у використанні гуми, вам потрібно знати ширину, висоту профіля, діаметр диску.

Розмір шин

Якщо ви збираєтеся замінити шини на аналогічні, вам потрібно знати правильний розмір. Розмір шин для легкових і легких вантажівок зазвичай виражається короткою серією цифр і літер, які читаються так: 205/55-R16. Перше число позначає ширину шини в найширшому місці в міліметрах. Число після скісної риски – це те, що називається співвідношенням сторін (висота профіля), яке вказує, наскільки висока бічна стінка у відсотках від ширини. Чим більше число, тим вище боковина.

Низькопрофільні шини, які встановлюються на спортивні та масл-кари, мають співвідношення сторін 30-40. Сімейні седани, хетчбеки та позашляховики в діапазоні 45-60 або вище. Останнє число в серії – це діаметр колеса в дюймах, на яке повинна бути встановлена ​​шина. Буква «R» означає, що це радіальна шина, якою є практично всі сучасні шини.

Рейтинг швидкості

Шини також мають рейтинг швидкості, який вказує не тільки на те, наскільки швидко вони можуть безпечно рухатися протягом тривалого періоду часу, але й на загальний потенціал продуктивності шин.

Шини для високопродуктивних автомобілів мають вищий рейтинг швидкості, ніж шини для звичайних сімейних седанів і позашляховиків. Рейтинг швидкості оригінальних шин, які постачалися на вашому автомобілі, відповідав максимальній швидкості, яку може розвивати автомобіль, плюс значний вбудований запас безпеки. Цей рейтинг швидкості виражається літерою в буквено-цифровому коді, що стоїть безпосередньо після розміру шини. Букви варіюються від L до Y і охоплюють діапазони максимальної швидкості від 120 км/год до понад 460 км/год.

Інформація про знос протектора

Ці дані допоможуть вам оцінити, скільки кілометрів ви можете очікувати від комплекту шин: рейтинг зносу протектора та гарантійний пробіг шини. Показник зносу протектора вказано у вигляді числа на боковині шини після слова “treadwear”. Чим вище цей показник, тим більша ймовірність, що шина прослужить довше. Але тести, які використовуються для визначення зносу протектора, не є точними, тому це число дуже різниться.

Зазвичай, літні шини можуть проїхати від 40 до 70 тисяч кілометрів. Це залежить від характеристик автомобіля, а також від стилю водіння.

Якщо ви купуєте шини, що були у використанні, то вам треба знати ще наступні цифри. Нова шина має приблизно 8 міліметрів висоту протектора. Іноді зустрічається висота у 9,5 мм. Ви повинні знати, яка висота у шин, які ви хочете придбати. Наприклад, в інтернет-магазині АвтоТрейд ця інформація вказується.

І головне, що ви повинні знати, що висота не повинна бути менше 1,6 мм.

переглядів: 128
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *