Як зробити вентиляцію з рекуперацією у приватному будинку

Щасливе
26.07.2022  14:04

Сучасні будинки в Україні будуються максимально енергоефективними: вставляються герметичні вікна, а всі щілини закриваються утеплювачем, коли ми утеплюємо стіни та дах. Щоб приміщення в будинку не задихнулися, його оснащують припливно-витяжною вентиляцією. З’являється проблема: взимку в будинок затікатиме крижане повітря, а тепле — скидається в атмосферу разом з витяжним потоком повітря. Як відновити енергоефективність житла?

Джерело: сайт https://shop.alterair.ua/ru/ventiljacija/ventiljacionnye-ustanovki/ustanovki-s-rekuperaciej-tepla/

Підігрів припливного повітря можна робити за допомогою нагрівальних елементів, вбудованих у систему повітроводів. Проте розумним рішенням буде вентиляція з рекуперацією у приватному будинку. Два зайця одним пострілом: із цим пристроєм будинок перестає втрачати тепло через витяжний канал у будинку, і за рахунок цієї енергії нагріється приплив у системі. Докладніше про цей прилад читайте нижче.

Переваги вентиляції з рекуперацією

Вентиляція з рекуперацією – це можливість нагрівати приплив свіжого повітря до комфортної температури за рахунок витяжного тепла потоку. Крім комфорту в приміщеннях, це заощаджує кошти відразу на двох напрямках:

  • Власник не витрачається на електроенергію нагріву припливного повітря;
  • А також заощаджує опалення: більше не потрібно поповнювати тепловтрати через вентиляцію. До речі, природна припливно-витяжна вентиляція – це до 30% втрат тепла.

Яка вентиляція підходить для встановлення рекуператора?

Рекуператор для приватного будинку – це пристрій припливно-витяжної вентиляції, що контактує з двома повітроводами: припливним і витяжним. Щоб створити найбільш енергоефективний проект вентиляції з рекуператором повітря, зверніться до фахівців кліматичної компанії. В даному випадку ще на стадії проектування вентиляція буде обладнана всіма приладами, потрібними для створення сприятливого мікроклімату в приватному будинку.

Чи можна встановити рекуператор, якщо вдома є природна вентиляція?

Так, але як автономний пристрій для додаткової вентиляції приміщень. Рекуператор встановлюється підготовлений у стіні канал (незалежний від системи основної вентиляції) і забезпечує додаткове провітрювання з рекуперацією тепла. Це відмінний спосіб забезпечити спальню, ванну або кухню додатковим припливом свіжого повітря, а також добрий метод боротьби з вогкістю, пліснявою, затхлістю.

Варіанти рекуператорів для приватного будинку

Всі рекуператори тепла виконують ту саму функцію — забезпечують підігрів одного потоку повітря за рахунок іншого. А ось метод передачі енергії між повітропроводами може різнитися. Найбільш популярні рекуператори для приватного будинку:

1) Фреонові

Фреонові рекуператори відрізняються тим, що тепло в системі переносить холодоагент. Він циркулює в замкнутому контурі: нагріваючись від витяжного повітря, рідкий фреон випаровується і як газу потрапляє в конденсатор. Там газ остигає (передає тепло припливному повітрі), переходить у стан рідини та повертається «на старт». Так здійснює обмін енергією між припливним та витяжним повітроводами.

2) Роторні

Пристрій є циліндром, начиненим гофрованими листами теплоємного матеріалу. Прилад встановлюється паралельно із потоками повітря; у стінці, що розмежовує приплив та витяжку. Циліндр обертається навколо осі, тобто. одна його половина завжди нагрівається потоками, що виходять з кімнати, а друга – нагріває повітря припливу перед подачею в приміщення.

3) Пластинчасті

Пластинчастий рекуператор для приватного будинку – це короб, начинений теплопровідними пластинами, встановленими паралельно та на відстані кількох міліметрів один від одного. Зазвичай його ділять по діагоналі 2 повітроводи: одна половина віддається припливному повітрі, а інша – витяжному. Потоки одночасно проходять через пристрій. Тепло витяжного потоку збирається пластинами, ними перетікає в холодну частину рекуператора, де повністю поглинається потоком повітря.

Фотографія: https://alterair.ua/ru/ventilyatsiya/doma/

Як спроєктувати вентиляцію із рекуператором у котеджі?

Навіть якщо це здасться дивним, найбільше часу і сил йде на проєктування системи:

  • У розрахунках вентиляції з рекуператором враховуються дані про розташування/планування будівлі, кількість людей, техніки, вікон, тепловиділення та тепловтрати, обсяг повітрообміну та багато іншого;
  • Потім дані аналізуються і робляться розрахунки повітрообміну, діаметра повітроводів, потужності/розташування установки та приладів, в т.ч. рекуператора повітря для будинку. З результатів, створюються схеми облаштування системи;
  • Креслення та схеми дозволяють точно підібрати кліматичне обладнання, а також труби та матеріали, які дозволять реалізувати проект;
  • Готовий кошторис уточнить загальну вартість проєкту, щоб увійти до виділеного бюджету та заздалегідь зробити коригування, якщо вони необхідні.

Коли проєкт готовий, залишається виконати роботи з монтажу, виходячи із техзавдання та проектних документів. Потім кліматична система проходить пусконалагоджувальні роботи та запуск обладнання в експлуатацію.

переглядів: 470


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *