Деякі будматеріали настільки класичні, що їхня номенклатура здається неосяжною. Одним з найяскравіших прикладів є декоративна штукатурка — її різновидів стільки, що можна легко заплутатися. Тому розберемо, якою вона буває.
Але насамперед декілька слів про популярність. Сучасна декоративна штукатурка використовується настільки активно, бо вона водостійка, швидко наноситься, не вбирає запахи, без жодних проблем миється. Тобто вона є досить практичним будматеріалом, який, до речі, можно класифікувати по багатьом параметрам.
Види декоративної штукатурки по складу
Вона буває:
- Мінеральна — сполучним елементом є цемент, до якого додають гранули мармурові, гранітні, кварцові, тощо; міцнішає з часом, але порівняно легко піддається механічному впливу.
- Акрилова — основний її компонент — це смола; з різним забарвленням, без жодних проблем фарбується в потрібний колір.
- Силікатна — в якості ключового сполучника виступає рідке скло; міцна, не збирає цвіль, з гарним водо- та паропроникненням, вогнетривка.
- Силіконова — головним її компонентом є синтетична смола; пластична, забезпечує рівне покриття, відштовхує пил, легко та швидко наноситься.
Нагадуємо, саме склад обумовлює експлуатаційні характеристики, довговічність і естетичність кінцевого покриття. Це засвідчують усі якісні будівельні матеріали, які взагалі можна використовувати для реалізації інтер’єрних рішень.
Види декоративної штукатурки по характеру поверхні
Найбільш простий (але все одно візуально естетичний) варіант — гладка. Створює ідеально рівну поверхню, яку можна пофарбувати в потрібний колір. Наступний вид — структурна: її частки різні за розміром, тому після затвердіння вони формують рельєфну поверхню. Ця штукатурка створена для зовнішньої обробки: за її допомогою прикрашають фасади будинків, сходові клітини, коридори, навіть громадські об’єкти.
Ще один варіант — фактурна, яка відтворює на стіні рельєфний малюнок, наприклад, хвилі, візерунки, геометричні фігури, опуклості, тощо. Найбільш поширені з них навіть мають власні назви: “короїд”, “баранчик” (“під шубу”), “апельсинова кірка”. До речі, таке покриття гарно приховує тріщини, нерівності та інші дефекти основної поверхні.
Види декоративної штукатурки по ефекту
Одним з найпопулярніших видів є штукатурка короїд. Вона має таку назву, оскільки після нанесення схожа на поверхню, що поїдена жуками-короїдами. Цей малюнок утворюється за рахунок гранул мармуру або граниту, що входять до складу штукатурки.
Також є багато інших видів декоративних штукатурок:
- Венеціанська — чудово імітує мармур та/або граніт; підходить для створення блискучіх або навіть помпезних інтер’єрів.
- Травертин — відтворює пористий камінь, світлий, з темними вкрапленнями; виглядає дуже природно й елегантно.
- Отточенто — імітує велюрову та/або оксамитову тканину; таке рішення — справжня знахідка для стін, стильна та невибаглива в повсякденному догляді.
- Сахара — точно відтворює ефект барханів і дюн, вільно розсипаного піску, витончених візерунків, випадкових мазків; оригінальна допомога для створення об’ємних інтер’єрних елементів.
Яку декоративну штукатурку обрати? Це залежить від тієї ідеї, яку ви хочете реалізувати. Але це точно повинен бути будівельний матеріал високої якості, від відомого виробника.