Як відбуватиметься продаж держмайна через ProZorro

Щасливе
18.05.2017  16:45
Сергій Гайда, керівник цільової команди реформи управління державною власністю, радник міністра економічного розвитку та торгівлі, розповідає про те, як відбуватиметься продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro та в яких регіонах відбудуться пілотні торги.

 

 

Кабмін змінює підходи до малої приватизації.

Уряд запускає пілотний проект з продажу об’єктів малої приватизації через систему електронних закупівель ProZorro. Про цю ініціативу стало відомо на засіданні уряду 11 травня.

Для того, щоб пілот стартував, Фонд держмайна повинен розробити регламент продажу об’єктів. Робота над розробкою цього нормативно-правового документу розпочалась давно. Більш того, він уже майже готовий.

Від санкцій проти російських підприємств може постраждати українська економіка

За умови оперативного проходження регламентом усіх бюрократичних процедур (узгодження з Мінюстом, розгляд на засіданні уряду і т.д.) продаж об’єктів малої приватизації через ProZorro може стартувати уже через два-три місяці.

На сьогодні вибрано 17 об’єктів, які візьмуть участь у “пілоті”. Усі вони рівномірно розташовані по Україні. У Київській області знаходиться два об’єкти – один у Василькові, інший у Броварах. Учасниками пілоту стануть також об’єкти з Харківської, Одеської, Львівської областей.

Об’єкти-учасники пілоту – це не окремі підприємства. Переважно це нерухомість, розташована на території державного підприємства.

Парламентський комітет підтримав законопроект про зниження штрафів для роботодавців

На сьогодні інформація про об’єкти малої приватизації розміщена на сайті Фонду держмайна, їх реалізація відбувається через окремі біржі. Час від часу Фонд навіть проводить електронні аукціони, але вони, як правило, нерезультативні тому що відбуваються на одному торговому майданчику.

На сьогодні продаж цих об’єктів відбувається досить повільно.

По-перше, більшість з них знаходиться у селах, невеликих містах. В обласних центрах розташовано лише близько 5%. Тобто це об’єкти не супер-якості та великої інвестиційної привабливості.

По-друге, по кожному з них була проведена оцінка, нижче якої ці об’єкти не можуть бути продані. Часті випадки, коли така оцінка завищена, що ускладнює приватизацію.

ПриватБанк переводить закупівлі на PROZORRO

Старт малої приватизації через ProZorro виведе цей процес на новий рівень, дозволить суттєво розширити коло потенційних покупців.

Мала приватизація через ProZorro  – це не спосіб заробити. У першу чергу це спосіб впорядкувати цей блок державного майна та довести, що ці об’єкти справді можна продавати. Є випадки коли, один і то й же об’єкт протягом останніх двадцяти років намагались продати кілька десятків разів.

В майбутньому уся мала приватизація може відбуватися через ProZorro.

 

 

Сергій Гайда, керівник цільової команди реформи управління державною власністю, радник міністра економічного розвитку та торгівлі, VoxConnector

 

прозорро

, , переглядів: 1 233


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *