Чому “Кобзарикам” немає місця у Рівненському обласному ліцеї-інтернаті?

12.03.2018

Чому “Кобзарикам” немає місця у Рівненському обласному ліцеї-інтернаті?

Подальша доля класів естетичного  виховання “Кобзарики”, що діють в обласному ліцеї-інтернаті досі невирішена. Інформацію про те, що класи закриють Рівненська ОДА спростовує і коментує ситуацію наступним чином: 

Навпаки, наразі вирішується, як їх зберегти і, водночас, виконати новий Закон про освіту. Адже він передбачає змінити тип інтернатного закладу на спеціальний або спеціалізований. РОЛІ обрав науковий напрямок. А «Кобзарики» – є мистецьким. Саме тому в Рівненській ОДА відбулось засідання робочої групи за участю юристів та представниками ліцею-інтернату.

«Є закон «Про освіту» і завдання Рівненської ОДА забезпечити його виконання. З іншого боку, ми шукаємо рішення, адже не хочемо втратити такі унікальні класи. У зв’язку з тим, що майже 90% дітей саме з Рівного та Рівненського району, ми звернулися до міської ради з пропозиціями розмістити ці класи будь-якій загальноосвітній школі міста. Однак, в листі за підписом заступника міського голови Галини Кульчинської є пропозиція перенести «Кобзариків» до міського Палацу дітей та молоді, як гурток. Натомість, батьки хочуть зберегти їх як повноцінну мистецьку школу», – прокоментувала заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Обласна адміністрація не підтримує пропозицію міської ради, тому підготувала до Міністерства освіти та науки лист, в якому просить роз’яснення та можливості поєднання двох напрямків в одному закладі.

«Разом з тим, ми запропонували як один з варіантів – школу-інтернат в селі Олександрія. Адже і там можливе цілодобове перебування учнів, відмінна матеріально-технічна база та компетентні педагоги, а також екологічні умови. Передбачено і доїзд», – підсумувала Світлана Богатирчук-Кривко.

Водночас, переконана заступниця голови, цю тему разом з невірними висновками про закриття “Кобзариків” використовують для політичного нагнітання ситуації.

За матеріалами РОДА

, , , , , , , переглядів: 432


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *