Лис Володимир Савович

Щасливе
Categories: ,
Журналіст, драматург, письменник. Відомий також як народний синоптик.
Дата та місце народження: 26 жовтня 1950 року на хуторі поблизу села Згорани на Волині.

Освіта: 1977 року закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.

Служив у війську, працював журналістом у районних газетах Волині, Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини, у волинській молодіжці, завідував літературною частиною Рівненського музично-драматичного театру. Нині редактор відділу державного будівництва незалежної громадсько-політичної газети «Волинь».

У літературі дебютував як драматург, п’ять його п’єс було поставлено в різних театрах України, на українському радіо. Як прозаїк заявив про себе 1985 року. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Автор романів

«Айстри на зрубі»,
«І прибуде суддя»,
«Камінь посеред саду»,
«Маска»,
«Острів Сильвестра»,
«Продавець долі»,
«Романа»,
«Графиня»,
«Століття Якова».

Побачили світ книги «Володимир Лис про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Магеллана, Ісаака Ньютона, Шарлотту, Емілі, Енн Бронте», «Господар нашого двору» (п’єса), «Таємна кухня погоди» (книга народного синоптика).

Нагороди, відзнаки: Перша Премія на республіканському конкурсі творів про молодь (за повість «Там, за порогом»),
Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003 роки), Людина року Волинського краю у номінації «Професіонал року» (2004), Лауреат Першої Премії І-го Всеукраїнського конкурсу оригінальної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (2007 року) за п’єсу «Полювання на брата»
Лауреат літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського (2007), володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Острів Сильвестра» (2008), Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2009), володар Гранд-коронації Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман «Століття Якова» (2010), визнано «Митцем року» на «Людина року Волинського краю — 2010».

У 2012 році увійшов у ТОП-100 впливових людей Волині під номером 46.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *