Жуковський Василь Миколайович

Щасливе
Інформація
Профессор, доктор педагогічних наук гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, протоієрей.
Дата та місце народження:19 листопада 1952 року, село Мізоч Здолбунівського району.

Сімейний стан:одружений.

Освіта: вища.

Трудова діяльність:

Після закінчення Київського державного педагогічного інституту іноземних мов працював вчителем іноземних мов. 1987- 1994 рр. – викладач англійської мови Рівненського педінституту. Василь Миколайович разом із покійним професором Миколою Ковальським був соратником Ігоря Пасічника із відродження Острозької академії (спочатку Острозьки вищий колегіум).

Він автор десятків багатьох праць з методики викладання іноземних мов, історії педагогіки України та США, проблем духовно-морального і морально-етичного виховання молоді. Під його керівництвом розроблено перший в Україні навчально-методичний комплекс з основ християнської етики.

В 1994 Василь Жуковський здобув кваліфікацію магістра за спеціальністю «Педагогіка» у Північно-Іллінойському університеті (США) у 1998 році та кваліфікацію магістра богослов’я, викладача філософських та релігієзнавчих дисциплін у Національному університеті «Острозька академія» у 2007 році.

Унікальність 60- річного Василя Жуковського у поєднанні наукової діяльності з духовно- просвітницькою в сані протоієрея, настоятеля академічного храму. Свого часу його будівля була костелом, складами, табором відпочинку, учительсью семінарією. Із відродженням академії і проведенням ремонту в приміщенні храму за пропозицією Ігоря Демидовича саме Василь Миколайович став головним в духовній обителі. 30 жовтня 2005 року патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив приміщення студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького. Донедавна отець Василь вів служби і задовільняв духовні треби у храмі один, з літа минулого року вже має помічника.

Кількість прихожан храму зростає, в чому головна заслуга його настоятеля. Феноменальна пам’ять отця Василя – це не лише імена прихожан, а навіть членів їх родин. Прихожани кажуть, що ідуть на сповідь до нього, як до психотерапевта.

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *