Адвокат року у Рівному – Віталій Шмід: «В людях поважаю, насамперед, чесність, порядність та відповідальність»

Щасливе
10.01.2020  12:00

Адвокат – це професія, яка потребує клопіткої щоденної роботи та несе у собі велику відповідальність. Це поєднання творчого підходу, знання законодавства та високих моральних якостей. Саме таким адвокатом, який постійно удосконалюється, щоденно захищає інтереси людей, є Віталій ШМІД. За високий професіоналізм та сумлінну працю саме Віталій Шмід отримав звання «Адвокат року» за версією журналу «РІВНЯНИ». В ексклюзивному інтерв’ю Віталій поділився особливостями професії, амбітними планами та головними життєвими цінностями.

 

– Віталію, розкажіть, чому ви вирішили стати адвокатом, і чому пріоритет в роботі надаєте саме майновим спорам?

– Вважаю, що не можна бути професіоналом у всіх сферах конкретної професійної діяльності. Найкращого результату можна досягти, будучи спеціалістом у конкретній, більш вузькій спеціалізації. Те ж саме можна сказати про професію лікаря чи вчителя, для прикладу; це стосується й адвокатської діяльності. Свій внесок у вибір спеціалізації зробила попередня робота, що була пов’язана з реєстрацією майнових прав (власності) на нерухоме майно. Скажу, по правді, не відразу зрозумів, що зможу стати адвокатом. Завжди вважав та вважаю тепер, що професія адвоката – дуже складна й відповідальна. Як на мене, незалежна професійна адвокатська діяльність потребує великої відповідальності перед клієнтом та професійною спільнотою, досвіду та постійного підвищення кваліфікації як фахівця.

 

– Розкажіть читачам про цікаві та резонансні справи, якими займалися, зокрема в 2019 році?

– Професія адвоката завжди потребує сумлінного до неї ставлення. В ній особливим чином поєднується творча складова та точне дотримання норм чинного законодавства. Для мене кожна справа є: чи резонансною – не знаю, але точно – цікавою.

Останнім часом удосконалюю практику щодо захисту майнових прав та охоронюваних законом інтересів громадян перед органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

Оскільки людина, її честь та гідність в Україні за нормами Основного Закону визнаються найвищою соціальною цінністю, особливу увагу приділяю захисту прав учасників бойових дій та малозабезпечених громадян, яким намагаюся надавати правову допомогу безоплатно. Серед справ, які завершені провадженнями, зокрема у 2019 році, хотів би виділити справу, де судами всіх інстанцій було захищено право учасника АТО зі статусом учасника бойових дій на реалізацію пільги, передбаченої законом; наразі триває виконання судового рішення.

 

– Ви вірите в те, що реформи, які нині відбуваються в державі, дадуть результати, зокрема і в царині вашої діяльності?

– Я підтримую позицію тієї частини суспільства, яка вважає, що реалізацію положень ст. 8 Конституції України, якою проголошено принцип верховенства права, можна реалізувати виключно в разі наявності в Україні інституту професійного представництва в суді. Вважаю, що суспільство повинно зрозуміти, що захист своїх прав та свобод у суді можна довірити лише професіоналу, який буде відповідати високим професійним та моральним якостям, а також розуміє свою відповідальність перед клієнтом та професійним суспільством. А тому не підтримую думку, яка існує в іншої частини суспільства, що реформою з 2017 року в країні введена адвокатська монополія, яку необхідно скасувати.

У той же час вважаю, що змін потребує чинне законодавство, зокрема в частині запровадження спрощеного оподаткування адвокатської діяльності.

Позитивними вважаю зміни, внесені Радою адвокатів України від 14 лютого 2019 року до Порядку з підвищення кваліфікації адвокатів, якими введено суттєві зміни в процес підвищення кваліфікації адвокатів, а саме запроваджено автоматизований облік залікових балів. Такий підхід, на мою думку, є побудовою цивілізованої процедури підвищення кваліфікації адвокатів в контексті сучасності та технологічного розвитку.

 

– Які у вас плани на 2020 рік в професійній діяльності?

– Я буду намагатися не зупинятися у плані розвитку, підвищувати свою кваліфікацію як фахівця. Крім того, прагну та планую в новому році здобути досвід у сфері захисту права інтелектуальної власності, що для себе особисто вважаю необхідним.

 

– Зважаючи на вашу зайнятість, чи вистачає вам часу на сімейне життя?

– Головною цінністю у моєму житті є моя сім’я: дружина та діти, які надихають мене на щоденний рух вперед та удосконалення себе в професійній діяльності як фахівця. Тому на рідних мені людей у мене завжди знаходиться час, і так буде завжди!

 

ДОВІДКА:

ВІТАЛІЙ ШМІД

Народився 17.09.1977 року в місті Рівному.

У 1999 році закінчив з відзнакою Вищу школу права при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.

Служив у Збройних силах України.

З травня 2000 року по липень 2010 року працював у Комунальному підприємстві Рівненської обласної ради «Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації», спочатку на посаді юрисконсульта, в подальшому – на посаді начальника правового відділу.

У цей період здобув другу вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит».

З липня 2010 року по березень 2011 року займався підприємницькою діяльністю у сфері права.

24 березня 2011 року отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

З цього часу присвячує своє життя незалежній професійній діяльності як адвоката України, зокрема в царині майнових спорів.

Одружений, має двох дітей.

, , , переглядів: 1 481


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *