Благодійність у Рівному: «Скарбниця Надії» відзначила 10-річчя

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
17.05.2021  15:09

Благодійність у Рівному: «Скарбниця Надії» відзначила 10-річчя

16-го травня у Рівному на Оствиці відбулося святкове дійство з нагоди 10-річчя БФ «Скарбниця Надії». Майстер-класи, аукціон та вечірній концерт на честь ювілею, подарував безліч позитивних емоцій як дітям, так і дорослим.

Цього вечора, тут, на Оствиці, проходив благодійний аукціон, де зібралося чимало рівнян, бажаючих поглянути на розпродаж лотів, гроші з яких підуть на лікування онкохворим дітям. Це – є одним з головних напрямків роботи Благодійного фонду, за словами  голови фонду, Мар`яни Реви:

– Основний наш напрямок – це допомога важкохворим дітям у лікарні, в основному онкохворим. Ми шукаємо для цих дітей ліки, донорів, намагаємось забезпечити їх розвагами, клоунами, даруємо їм подарунки, проводимо для них творчі заняття, організовуємо свята, тобто наш основний напрямок – щодня працювати поруч з онковідділенням. Також намагаємось купувати у лікарні необхідне обладнання. І підтримуємо паліативний напрямок медицини. Паліативний напрямок – це той період життя, коли вже не можна вилікувати людину, але їй ще можна значно допомогти.

Про плани на майбутнє пані Мар’яна відповіла, що прагнуть лише працювати. Основне завдання – далі розвиватись, далі піклуватися про дітей, допомагати більшій кількості дітей і розповідати людям, що допомагати це легко.

  • Донорство- це мега важливо, тому що, якщо гроші можна знайти, ліки можна знайти, то донорську кров не можливо замінити абсолютно нічим, і коли її немає, то на жаль людина може померти досить швидко. Тому всіх закликаємо здавати кров, це дуже важливо, – наголосила керівник благодійного фонду.

 

На думку міського голови Рівного Олександра Третяка 10 років – це тільки хороший старт! Він знайомий з подібними фондами за кордоном, там культура робити добро набагато більше поширена і вже має більшу свою історію. Українці – вони дуже добрі люди, вони вміють робити добро, але як правило вони частіше його робили, десь не показували. Це – відносно молодий благодійний фонд, і попереду у БФ «Скарбниця Надії» гарне велике майбутнє.

Олександре Віталійович, що думаєте про донорство?

– Донорство – це архі важливо, я не просто коли-небудь був донором, я маю картку донора, і особисто долучаюсь до таких подій, коли комусь терміново потрібна донорська кров. Донорство воно корисне: по-перше бути донором дуже круто, по-друге бути донором – це допомагати тим людям, які мають потребу в допомозі, і бути донором – це оновлювати свій організм, адже постійна здача крові, вона допомагає робити такі перезапуски організму, збагачувати кров…

Робота більшості благодійних фондів спрямована на допомогу хворим дітям, і одне з завдань благодійників – допомогти людям зрозуміти, що бути донором та волонтером – це добре. На думку мера Рівного, такі фонди як «Скарбниця Надії» – потрібні:

– Чим більше подібних фондів буде у нашому місті, тим більше буде добрих зроблено справ. Сьогодні є величезний дефіцит на людяність, добро, повагу, взаємо підтримку, тому такі фонди обов`язково мають бути присутні, я пишаюся тим, що у Рівному є такий фонд. Він виконує своє завдання чітко, вчасно, чесно й прозоро.

За словами Олександра Віталійовича, ще до роботи на посаді міського голови, вони зі «Скарбницею Надії» неодноразово спільно проводили подібні фестивалі та спільні заходи. Останній з них вони проводили в до карантинний період, котрий був до дня захисту дітей, потім до дня сім`ї – це була величезна сімейна хода, а потім також аукціон, з якого були виручені кошти, за які придбали обладнання для дитячої обласної лікарні.

Приємно, що концертну програму відкрив студент курсу неформальної освіти «Юридична журналістика» Назарій Власюк піснею «Моє місто», котрий також вирішив взяти участь у благодійному концерті.

-Перш за все, мені цікаві такі події, я завжди за те, щоб брати участь у благодійності, у різних акціях, так би мовити «послужити голосом», мені взагалі цікаві будь-які музичні події і події, де можна проявити себе, свій талант і які несуть важливий меседж.

Іванна Бояківська начальниця відділу зв’язків з громадськістю у Патрульній поліції Рівненської області наголосила, що співпраця з благодійним фондом триває вже давно і плідно.

-Я тут, тому що ми зі «Скарбницею» взагалі співпрацюємо часто, в різних планах: як і коли потрібно здати кров, інші компоненти, які потребують діти в лікарні – поліцейські швиденько групуються, побігли, здали оперативно, у цьому в нас найтісніша співпраця. Також коли потрібні якісь акції для дітей провести і розбавити час перебування в лікарні. На минулому тижні ми розмальовували стіни у новому відділенні в онкоцентрі. Багато таких соціальних ініціатив – одразу усе й не пригадати. І звісно, я є донором крові і ще позавчора я здавала тромбоцити для дитинки, якій дуже різко стало погано і їм вже потрібна була, навіть, не кров, а саме компоненти.

Здається, про необхідність благодійності, знають всі, проте так важливо знати, що у нашому рідному місті Рівне є людяні та сміливі люди, котрі знають про донорство і волонтерство не з чуток, а є активними учасниками благодійного процесу. Сьогодні благодійне торжество на Оствиці було просякнуте людяністю, співпрацею та взаєморозумінням, завдяки Благодійному фонду «Скарбниця Надії», котрий об’єднує рівнян.

Сандра Лукомська

, , , , переглядів: 298

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *