Борщовий набір подорожчав у квітні майже на 80%

Щасливе
08.05.2017  17:04

У квітні вартість так званого борщового набору зросла на 78,3%, в порівнянні з березнем 2017 року.

За повідомленням прес-служби асоціації «Українська аграрна конфедерація», ціни на основні овочі з борщового набору в квітні зросли майже на 80%. Йдеться про капусту, картоплю, буряк, моркву та цибулю.

За даними асоціації аграріїв, буряк подорожчав майже на 45%, картопля – на 22,3%, морква на – 13,5%. Найбільше зросли ціни на капусту – вона подорожчала в 2,5 рази (на 137%), і на цибулю – вартість зросла майже на 80%.

В асоціації «Українська аграрна конфедерація» знайшли пояснення такій тенденції. Зокрема, стрімке зростання цін – це скоріше сезонне явище, оскільки запаси овочів навесні зазвичай скорочуються. А в цьому році додалися і проблеми з логістикою через погіршення погодних умов.

Вже не ФОП: як закрити підприємницьку діяльність

У прес-службі асоціації також звернули увагу на те, що незважаючи навіть на такий відчутний стрибок цін, вартість деяких продуктів зараз менша, ніж в аналогічний період минулого року. Наприклад, в квітні 2017 року буряк коштував на 40% дешевше, ніж в квітні 2016. Чого не скажеш про картоплю, яка в минулому році в цей час коштувала майже вдвічі дорожче.

Аграрії також запевняють, що після травневих свят ціни на овочі поповзуть вниз. Адже в цей час повинні активізуватися імпортні поставки продуктів. Також на ринках стане побільше пропозицій овочів низької якості.

Картинки по запросу український борщ

, , , , , , , переглядів: 1 538


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *