Бюджети громад Рівненщини отримали понад 188 млн грн податку на нерухоме майно

квиток на автобус
Щасливе
19.12.2023  15:00
Упродовж січня – листопада 2023 року на Рівненщині власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 188,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Порівняно з сумою податку, що була перерахована за аналогічний період минулого року, у поточному році надходження зросли на 58,2 млн грн, або на 45 %.
Основна сума сплаченого податку припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю  104,1 млн грн, що на 15 млн грн більше, ніж у січні – листопаді 2022 року.
Водночас, фізичні особи – власники нерухомості перерахували до бюджетів громад 84,3 млн грн цього податку. Торік сума була на 43,2 млн грн меншою.
Нагадаємо, надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад.
Згідно  ст. 266  Податкового кодексу України платниками цього податку є фізичні особи, які зобов’язані перерахувати його протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, та юридичні особи, що вносять податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Звертаємо увагу громадян, що у разі виявлення розбіжностей щодо нарахованої суми податку, вони можуть звернутися до Центрів обслуговування платників ( http://rv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda  ) та провести звірку. Якщо ж громадяни мають електронний ключ, то переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення  можна в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/), або скориставшись мобільним додатком «Моя податкова».
переглядів: 77


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *