Час виносити ялинку або Куди подіти новорічну красуню

Щасливе
23.01.2018  11:10

Час виносити ялинку або Куди подіти новорічну красуню

Біля сміттєвих контейнерів з’являться гори пожовклих новорічних ялинок. Деякі люди залишають їх біля під’їзду чи навіть викидають у вікно. Після цього окраса вашого будинку опиняється на звалищі або сміттєпереробному заводі.

Нагадаємо, що є й інші варіанти утилізації новорічного дерева. Ялинки приймають у зоопарках, зокрема й у Рівненському звіринці. Їх подрібнюють і додають у корм багатьом парнокопитним тваринам та використовують як підстилку. Якщо ваше новорічне дерево ще не пожовкло і не осипалось – приносьте у зоопарк.

 – Не уявляєте, як полюбляють зелені красуні абсолютно всі наші копитні мешканці, – розповідає завідувач науково-просвітницької частини Рівненського зоопарку розповідає Анна Паршина. – Верблюди, зебри, вівці, лами, козлики просто обожнюють узимку вітамінну ялинкову і соснову хвою. Гілки годяться на підстилку, а стовбурі йдуть на опалення закритих вольєрів тропічних тварин. Наш зоопарк включився в програму енергозбереження, і до зими в нас встановили три твердопаливні котли. То від ялинок ми не викидаємо нічого. В нас на господарському дворі тепер ціла гора ялинок: привезли підприємці те, що не допродали.

Наведемо ще декілька способів «позбавитись» ялинки з користю, якщо у вас є дача чи заміський будинок:

мульчування (вкривання поверхні грунту для захисту від пересихання та перегрівання). Деревину потрібно порубати на тріски, а потім цими трісками присипати землю біля рослин в саду чи на городі;

розпиляйте стовбур та зробіть бордюр навколо клумб. Так ви захистите квіти від шкідників;

–  Використайте як паливо для печі або котла на твердому паливі.

http://7d.rv.ua/news/2018-01-12/u-rivnenskomu-zooparku-zviryam-do-svyatkovogo-stolu-pryvezly-sosny-i-yalynky

 

 

, , , , , , , переглядів: 1 433

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *