Час виносити ялинку або Куди подіти новорічну красуню

PodologRivne
23.01.2018

Час виносити ялинку або Куди подіти новорічну красуню

Біля сміттєвих контейнерів з’являться гори пожовклих новорічних ялинок. Деякі люди залишають їх біля під’їзду чи навіть викидають у вікно. Після цього окраса вашого будинку опиняється на звалищі або сміттєпереробному заводі.

Нагадаємо, що є й інші варіанти утилізації новорічного дерева. Ялинки приймають у зоопарках, зокрема й у Рівненському звіринці. Їх подрібнюють і додають у корм багатьом парнокопитним тваринам та використовують як підстилку. Якщо ваше новорічне дерево ще не пожовкло і не осипалось – приносьте у зоопарк.

 – Не уявляєте, як полюбляють зелені красуні абсолютно всі наші копитні мешканці, – розповідає завідувач науково-просвітницької частини Рівненського зоопарку розповідає Анна Паршина. – Верблюди, зебри, вівці, лами, козлики просто обожнюють узимку вітамінну ялинкову і соснову хвою. Гілки годяться на підстилку, а стовбурі йдуть на опалення закритих вольєрів тропічних тварин. Наш зоопарк включився в програму енергозбереження, і до зими в нас встановили три твердопаливні котли. То від ялинок ми не викидаємо нічого. В нас на господарському дворі тепер ціла гора ялинок: привезли підприємці те, що не допродали.

Наведемо ще декілька способів «позбавитись» ялинки з користю, якщо у вас є дача чи заміський будинок:

мульчування (вкривання поверхні грунту для захисту від пересихання та перегрівання). Деревину потрібно порубати на тріски, а потім цими трісками присипати землю біля рослин в саду чи на городі;

розпиляйте стовбур та зробіть бордюр навколо клумб. Так ви захистите квіти від шкідників;

–  Використайте як паливо для печі або котла на твердому паливі.

http://7d.rv.ua/news/2018-01-12/u-rivnenskomu-zooparku-zviryam-do-svyatkovogo-stolu-pryvezly-sosny-i-yalynky

 

 

, , , , , , , переглядів: 1 241


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *