Чоловік, сестра та “духовна акушерка” померлої рівнянки можуть сісти за ґрати

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
27.01.2021  18:20

Чоловік, сестра та “духовна акушерка” померлої рівнянки можуть сісти за ґрати

У суботу, 23 січня, після домашніх пологів у Рівному померла 34-річна породіля. 26 січня жінку, в якої лишилося двоє дітей, поховали.

 

Правоохоронці з’ясували, що за період вагітності жінка не зверталась за допомогою до лікарів і відмовилась народжувати у пологовому. Хоча першу дитину народила саме там.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Рівненській області Олександр ПАНАСЮК розповів, що у суботу під час домашніх пологів у неї почалась масивна кровотеча і лише через півтори години для неї викликали швидку медичну допомогу. Жінку госпіталізували в реанімаційне відділення пологового будинку Рівного. За годину вона померла. На місце події виїхала слідчо-оперативна група.

“Народжуючи дитину, відбулось, наскільки я розумію медичну термінологію, невід’єднання плаценти, що спровокувало обширну кровотечу, у зв’язку з чим вона і була доставлена до лікувального закладу”, – зазначив поліціант.

На момент пологів у квартирі з породілею перебували її чоловік, її сестра, яка зареєстрована у Новограді-Волинському, і “знайома” зі столиці (духовна акушерка). Правоохоронці встановили, що остання проживає в Києві. Вона приїхала на прохання потерпілої, оскільки свого часу також народжувала вдома.

“Ця жінка, яка перебувала з нею в квартирі, в свій час так само народжувала вдома, тому вона і попросила її бути присутньою на пологах. Сама вона  приїхала на пологи до цієї жінки. Наша потерпіла, і це питання перевіряється, має відношення до однієї громадської організації, яка так само має свої гілки на території Рівненської області, які себе позиціонують як люди, які встановлюють тісний контакт із природою, з природними явищами, які є противниками стандартної медицини і інших моментів, які на їх думку є правильними. Тому і наша потерпіла, коли завагітніла, відразу прийняла рішення, як нам вдалось встановити і це задокументовано в матеріалах кримінального провадження, народжувати вдома”, – додав Олександр Панасюк.

Чому присутні на пологах не викликали швидку відразу – пояснюють, що цього не хотіла породілля:

“… потерпіла була проти, щоб лікарі надавали їй допомогу. Вона надіялась, що впорається своїми силами. Чоловік на певному етапі, я так розумію, поділяв думку свої дружини”.

Слідчі Рівненського районного управління поліції розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за попередньою кваліфікацією частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство з відміткою “нещасний випадок”). Також планують розпочати кримінальне провадження за ст. 136 ч.3 як ненадання допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані, що спричинило смерть потерпілої.

Тепер експертиза має встановити, коли настала смерть, на скільки була обширна кровотеча і наскільки при наданні вчасно медичної допомоги, жінка могла б вижити. Це все змінює ступінь відповідальності.

 

 

 

Джерело: Волинь info

, , , , , переглядів: 158

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *