Дана Бокій про те, як попередити онкологію і на що звертати увагу

квиток на автобус
Щасливе
23.01.2024  18:00

Лікар онколог займається діагностикою, лікуванням і профілактикою пухлинних процесів в організмі людини.
Це може бути консервативна терапія (медикаментозна, променева) або оперативне втручання. В обох випадках, ключовий фактор успішного лікування онкологічних утворень – це раннє звернення по медичну допомогу. Про симптоматику та причини виникнення раку крові розповість завідувачка онкологічного центру, дитячий лікар-онколог Дана БОКІЙ.

– Дано Тимофіївно, який вид онкології є найпоширенішим у дітей?

– Гостра лейкемія або рак крові, рак кісткового мозку – найбільш поширена пухлина дитячого віку. В основі захворювання лежить неконтрольоване розмноження малігнізованих (ракових) лейкемічних клітин-попередників у кістковому мозку з наступним розповсюдженням у кров та органи лімфосистеми, паренхіматозні органи.

– Яка симптоматика, чим проявляється захворювання і на що слід звернути увагу?

– Потрібно звернути увагу на такі ознаки: поява на тілі дитини синців незрозумілого походження, зокрема на таких ділянках тіла, якими складно вдаритись; асиметрія частини тіла – ніг, обличчя, що означає зростання пухлини; пухлина на якійсь ділянці тіла; регулярні підвищення температури без видимих причин; різке схуднення, блідість; сильні кровотечі навіть при найменших подряпинах і порізах; регулярне швидке втомлення, зміна поведінки дитини; головний біль і ранкова блювота протягом тижня – двох; порушення ходи, особливо це помітно, якщо дитина вже навчилась впевнено ходити; біль в кістках; збільшення лімфатичних вузлів; збільшення розмірів живота (внаслідок збільшення печінки та селезінки); довго лікуються будь-які інфекційні та вірусні захворювання (бо немає імунітету – імунодефіцит); геморагічні висипання на шкірі.

– Які діагностичні дослідження виконуються при раку крові?
– Якщо у дитини є симптоми, які можуть вказувати на лейкемію, то онкоцентр використовує сучасні методи діагностики та скринінгу онкологічних захворювань у дітей. Лікар може виконати або скерувати на: фізичний огляд; аналізи крові, сечі, онкомаркери; аспірацію кісткового мозку; біопсію; спинномозкову пункцію; біопсію лімфатичного вузла; візуалізаційні тести, такі як рентгенологічні дослідження, УЗД, КТ та МРТ.

переглядів: 43


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *