Досвід сусідів: у Хмельницькому заробляють на сміттєзвалищі (+ВІДЕО)

Щасливе
26.03.2018  15:46

У Хмельницькому відкрили установку з дегазації сміттєзвалища. Фактично це об’єкт приватної власності, його звели за гроші інвестора й обійшовся він у майже 20 мільйонів гривень. Установка вже переробляє метан що накопичується між шарами органічних відходів у електричну енергію. Частину коштів, від продажу якої отримуватиме бюджет міста. 

Сорок вісім свердловин вже встановили по всьому периметру Хмельницького сміттєзвалища. Вони з-під товщі відходів видобувають природний газ, що утворюється на глибині під час гниття органічних відходів.

Величезний смітник посеред вулиці: у Рівному викинули відходи виробництва

Почали працювати над проектом фактично ще з 2016-го року. Тоді оголосили тендер. Участь взяли дві компанії: німецька й українська. Перемогу отримали вітчизняні підприємці.

Всього тут працює п’ятеро робітників – усі хмельничани. Керує процесом на газогенераторній станції інженер Євген Стирник. Каже, устаткування німецьке, працює в автоматичному режимі, і фактично втручання людини не потребує. Якщо ж треба буде додати свердловини, переконує це – проблемою не стане.

Продають вироблену енергію по так званому «зеленому тарифі» приблизно по чотири гривні шістдесят копійок за кіловатт. 13% від нього – належить місту. Крім додаткового заробітку Хмельницький отримає й іншу перевагу – безпеку, впевнений міський голова Хмельницька Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що на території Рівненського полігону побутових відходів 5 вересня 2017 року відкрили першу в області біогазову станцію. На будівництво станції інвестори – група компаній «Укртепло» – спрямували 20 мільйонів гривень.  Очікується, що біогазова станція щороку видобуватиме 2,5-4 млн. куб біогазу, за допомогою якого вироблятиме понад 4 млн. кВт год.

Джерело

, , , , , , , переглядів: 1 243


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *