Дитина дочекалася народження в вільній Україні: історія новонародженої Анни Мамонової

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
06.10.2022  10:00

Дитина дочекалася народження в вільній Україні: історія новонародженої Анни Мамонової

Звільнена з російського полону на 9-му місяці вагітності військова медикиня і захисниця “Азовсталі” Мар’яна Мамонова у ніч на 25 вересня народила дівчинку.

Донька Мар’яни народилася з вагою 3250 грамів та зростом у 57 сантиметрів.

Генеральна директорка КП “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства” Ірина Горавська відразу повідомила, що мама та немовля перебувають у задовільному стані.

Про свою вагітність жінка дізналася уже тоді, коли тривала повномасштабна війна. На той час вона перебувала у Маріуполі.

Як розповіла “УП.Життя” сестра Мар’яни Оксана, стать майбутньої дитини медикиня дізнаватися не хотіла, щоб “самій собі зробити сюрприз”. Потім стало відомо про те, що дівчинку вирішили назвати Анна.

Мріяла про професію…

Мар’яна обрала професію медика за покликанням. Закінчила медичний, а потім навчалася в академії на військового медика у Києві.

“Вона була захоплена своєю професією, казала, що сьогодні нашій країні потрібні військові медики, які будуть надавати допомогу хлопцям у зоні бойових дій.

Вона казала, що більшість людей обирають позицію – моя хата з краю, а вона хотіла довести, що можна своїми зусиллями багато чого зробити”, – каже сестра жінки Оксана.

Після закінчення навчання Мар’яну відправили у Бердянськ, а вже з 2017 року військова медикиня їздила на ротації у зону АТО, де надавала допомогу бійцям.

Її мама у інтерв’ю ВВС згадує, як дочка розповідала історію про те, як у неї на руках помер молодий хлопець, і у той момент задзвонив його телефон.

“Мар’яна казала, що то дзвонила його мама. Я тоді уявила собі, як це – матері почути, що немає її дитини”, – говорить жінка.

Нагадаємо, військова медикиня Мар’яна Мамонова потрапила у полон 4 квітня. Її разом з іншими 214-ма полоненими звільнили 21 вересня, обмінявши на Віктора Медведчука і російських військових.

 

Повідомила про вагітність емодзі мами й тата з маленькою дитиною

У Маріуполь Мар’яну відправили служити ще до повномасштабної війни. Саме там вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Василем. Йому, за словами рідних, вдалося виїхати з Маріуполя у Львів.

Коли почався наступ росіян на місто, медикиня з побратимами та місцевими мешканцями знаходилася на території маріупольського заводу Ілліча. На зв’язок з рідними виходила не часто. Говорила, що жива, і що у них закінчуються медикаменти, зброя та харчі.

Про свою вагітність жінка дізналася під час війни.

Її чоловік Василь розповідав ВВС, що Мар’яна встигла повідомити йому цю важливу новину.

“Вона дуже хотіла розповісти мені особисто, але натомість надіслала мені маленькі підказки – емодзі мами й тата з маленькою дитиною”, – каже він.

Рідні Мар’яни розповідають, що були дні, коли вагітна жінка за цілий день з’їдала лише два яблука. Вона лягала на кілька хвилин у спальник, плакала, згадувала смачні страви мами і їй ставало трохи легше. Казала, що у перші тижні вагітності їй постійно хотілося плакати і їсти, але доволка була війна, і вона, як медик, мусила надавати допомогу людям, зокрема переносити поранених.

Подруга Ксенія показала свою переписку з Мар’яною у березні 2022 року. Ксенія питає її: “Ти їла? Спала?”“Привіт. Все добре, я тримаюся”, – відповіла їй Мар’яна 2 березня.

Після цього новин від військової медикині не було довгих 10 днів. А потім від неї прийшло два слова: “Я жива”.

А далі наче сон – обмін і вже у ніч на 25 вересня військова медикиня і захисниця “Азовсталі” Мар’яна Мамонова народила дівчинку.

 

Виписка з пологового

1 жовтня з Волинського обласного перинатального центру виписали звільнену з російського полону військову медикиню з Рівненщини Мар’яну Мамонову та її новонароджену доньку.

В медзакладі матір та дитина пробули сім діб. Обоє почувають себе добре, – розповіла Суспільному керівниця перинатального центру Ірина Горавська.

Під час виписки, Мар’яна розповіла, що дуже вдячна усім, хто був залучений до звільнення 215 бранців з російського полону та медикам, які їй допомагали в Донецьку, Чернігові та Луцьку.

“Важко було перебувати в Оленівці, чути, що ми Україні не потрібні. Хвилювалася, щоб не родити дитинку там, хоча 99% того було, що я мала там родити. Але коли я приїхала на Україну – все, я заспокоїлась, вдома”, – каже Мар’яна.

Новонароджену доньку медикиня назва Анею. Каже: ім’я дитині придумала вже після пологів. До цього була переконана, що вагітна хлопчиком.

“Стать дитини, чесно кажуть, мені була байдужа. Я просто чекав їх обох на нашій землі. Мені було дуже важливо, щоб вона народила в нашій країні – це найголовніше. І щоб народила здорову дитину”, – розповів чоловік Мар’яни Василь.

На виписку до перинатального центру приїхали родичі подружжя, їхні знайомі та друзі. Приїхала привітати Мар’яну ще одна колишня військовополонена Анастасія Чорненька. Каже: жінки підтримували одна одну у полоні.

“Вона не вередлива була під час вагітності, як бувають вагітні. Але було всяке, слава Богу, ми встигли до пологів. Вона дуже сильна і стійка жінка, слава Богу, що все добре, вона здорова і з дитиною теж”, – розповіла Анастасія.

 

Родині подарували квартиру

Не обійшлося і без подарунків – Мар’яні Мамоновій, її чоловікові Василю та новонародженій Ганні подарували квартиру у Луцьку.

 

За інформацією Української правди та інших відкритих джерел

 

переглядів: 149
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *