Головний лікар комунального закладу “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради Іван Зима: “Ми щоденно працюємо над тим, щоб покращувати якість медичного обслуговування наших пацієнтів”

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
24.08.2018  13:00

Іван Ярославович ЗИМА з 2013 року керує комунальним закладом “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради. А у травні цього року депутати облради підтримали кандидатуру кандидата медичних наук, заслуженого лікаря України, магістра публічного управління та адміністрування, доктора філософії Івана Зиму та його програму розвитку медичного закладу. Тож найближчі п’ять років Іван Ярославович далі працюватиме задля розвитку провідного лікувального закладу області, на благо та здоров’я мешканців Рівненщини. Ми вирішили поспілкуватися з головним лікарем та дізнатися, як на практиці вдається реалізовувати ті задуми, які були напрацьовані у плані розвитку обласної лікарні.

 

– Зараз у всіх “на слуху” медична реформа. Якщо говорити про обласну лікарню, то які зміни чекають на ваш лікувальний заклад і які зміни вже відбуваються?

– У нас відбувається реорганізація закладу у повноцінний суб’єкт господарської діяльності – комунальне некомерційне підприємство. Так, комунальний заклад “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради перетвориться у комунальне підприємство “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради. Вже після сесії Рівненської обласної ради 7 вересня, ми станемо закладом з новою назвою. Переконаний, що ці зміни стимулюватимуть здорову конкуренцію між медиками і даватимуть змогу гідно стимулювати найкращих. Тим самим в цьому є велика перевага для пацієнтів – якість медичної допомоги зросте. Якщо все складеться так, як плануємо, то до кінця 2018 року реорганізація закладу повинна бути завершена.

 

– Іване Ярославовичу, розкажіть, чи реалізовуєте ви програму розвитку лікарні, яку презентували під час конкурсу на посаду головного лікаря?

– Ми щоденно працюємо над тим, щоб покращувати якість медичного обслуговування наших пацієнтів та створюємо комфортні умови для їх лікування. Програма, яку я представляв, крок за кроком втілюється в життя. Ми виграли два гранти у сфері енергозбереження. І тепер у нашому лікувальному закладі джерела освітлення замінено на енергозберігаючі. Вже наступного місяця буде розпочато ремонт покрівлі приміщення хірургічного корпусу.

 

– У процесі лікування, окрім професійності лікарів, велике значення має і обладнання, яким вони користуються. Чи можна сподіватися на появу в обласній лікарні нових апаратів, які допомагають рятувати життя?

– Насправді у нас постійно відбувається закупівля нового обладнання. З останнього, завдяки співпраці з Міністерством охорони здоров’я, було виділено субвенції з держбюджету і проведено торги з закупівлі вже другого сучасного ангіографа (унікальний апарат, на якому видно всю карту судин потрібного органа чи частини тіла. За допомогою цього сучасного методу діагностики можна продіагностувати і ліквідувати будь-яку патологію судин людського організму). Цей ангіограф ще більш потужний, ми можемо проводити закриті операції ширшого спектру: судини голови, шиї, органів черевної порожнини.

Перший ангіограф у нашій лікарні, придбаний за кошти Світового банку, не справлявся з безперебійним потоком пацієнтів серцево-судинного центру, де щоденно проводимо 5-6 операцій. Маючи два такі унікальні апарати, ми тепер можемо безперебійно надавати і планову, і невідкладну допомогу. Крім того, наявність двох приладів розвантажило вже наявне обладнання від надмірного використання. А відсутність черг на планове лікування не лише збільшить потік пацієнтів, а й зменшить тривалість лікування кожного випадку захворювання.

У рамках реалізації проекту Світового банку “Охорона здоров’я на службі у людей”, ще один ангіограф буде придбано для Кардіологічного центру на базі Сарненської центральної районної лікарні, який є нашим структурним підрозділом.

 

– Знаю, що під час приїзду на Рівненщину нардепа Ірини Луценко було анонсовано придбання нового діагностичного обладнання для КЗ РОКЛ, про яке обладнання йде мова?

– Мова йде про придбання дороговартісного діагностичного обладнання для відділення ендоскопії комунального закладу “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради. Кошти на це передбачені постановою Кабміну за програмою соціально-економічного розвитку з допомогою Ірини Луценко та ще одного народного депутата фракції  “Блок Петра Порошенка” Оксани Білозір – 5 та 3 мільйони гривень відповідно. Ще частину співфінансування бере на себе обласний бюджет. Таке обладнання нам дуже потрібне, адже те, на якому зараз виконуються обстеження, справді застаріло. Плануємо, що зможемо отримати його вже на початку вересня.

Також, хотів би анонсувати, що без уваги наших партнерів-благодійників – Рівненської філії “ПриватБанку” – не залишилося опікове відділення нашої лікарні. Так, до кінця року пацієнти, які тут лікуватимуться, будуть проходити обстеження та лікування на новому обладнанні.

 

 

Комунальний заклад “Рівненська обласна клінічна лікарня” Рівненської обласної ради

Колектив закладу – 78 відсотків лікарів мають вищу категорію, працює 13 кандидатів медичних наук, 10 заслужених лікарів України. Працівники РОКЛ активно стажуються у провідних вітчизняних та зарубіжних клініках.

Рости та розвиватися для здоров’я мешканців Рівненщини!

, , , , переглядів: 2 168

На правах рекламиЗалишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *