Ігор Мічуда: “Незаконних забудовників в Рівненській області практично не залишилось”

Щасливе
02.09.2017  09:00

Уже  більш ніж два роки Ігор МІЧУДА очолює управління Державної архітектурно-будівельної інспекції на Рівненщині. За цей час йому вдалося знайти і притягти до відповідальності майже всіх незаконних забудовників в області.

– Зараз мене дуже щиро радує, що вступив у силу закон про відміну декларативного принципу, – розповідає Ігор Мічуда. – Раніше було чимало різних самобудів і доводилось дуже багато бігати й доганяти забудовників.  А на даний момент для того, щоб отримати дозвіл, вони подають повний пакет документів. Їх розглядають наші інспектори, а тоді вони вже дають дозвіл і, таким чином, беруть на себе відповідальність. Тобто якщо щось не відповідає нормам, чи то земельна ділянка, чи будь-що, відповідно дозвіл не буде наданий. Дуже важливо те, що згідно з чинним законодавством ми вже можемо перевіряти видачу містобудівних умов і обмеження, які надає архітектура. Таким чином дуже багато об’єктів зараз скасовуються рішенням містобудівних умов. А також багато об’єктів, у тому числі багатоповерхових будинків, не можуть існувати на тих площах, на яких вони розміщені. Адже першочергові будівельні документи були видані з явним порушенням того, що мало бути на тому місці.

За словами Ігоря Мічуди, це такі об’єкти, як “Ріверсайд”, “Шоколад”, “Флагман”,  МЖК “Моя сім’я”,  Київська 67.  Це всі багатоповерхівки, де скасовані документи з видачі містобудівних умов і обмежень, в незалежності від того, коли вони були видані.

– За ці роки в боротьбі з незаконними забудовниками ми досягли дуже багато, – каже Ігор Мічуда. – Тих, які порушують правила, уже можна порахувати на пальцях однієї руки. Вони ще намагаються “втекти”, але я думаю, що у зв’язку з набуттям чинності нового закону, вже їх не залишиться взагалі. Оті всі справи, що були в засобах масової інформації і обговорювались, доходять до логічного завершення.  Вже такого не буде, як раніше, коли ми замість гаражів могли починати проект будівництва багатоповерхівки й думати, що щось з цього вийде.

На момент призначення Ігоря Мічуди керівником управління ДАБІ, в області був 21 незаконний забудовник.

– Двадцять одне підприємство нехтувало правилами забудови.  Тепер їх майже не залишилось. Адже все доведено до логічного завершення.  Всі вони увійшли в процедуру вирішення ухвалами суду,  або ж у прокуратурі на них відкриті кримінальні провадження. Але це вже не прерогатива ДАБІ.

Начальник управління ДАБІ говорить, що на даний момент законодавство прописано дуже чітко, і це не так тяжко зібрати й отримати відповідні дозвільні документи.

– А тим людям, які хочуть проскочити, то хочу нагадати, що в місті Рівному це взагалі неможливо буде зробити. Адже 10 вересня ми передаємо повноваження на Рівне. Це означає, що вже все буде в одних руках: у міського голови і міської ради буде і управління архітектури, і управління земельних відносин, і управління ДАБІ. І тоді вже не буде на кого звернути, мовляв, йдіть, бо це не наші питання. Але ми розуміємо, що першопочатковий момент порушень закладається уже тоді, коли видають початковий, так би мовити, “трохи невірно складений”, дозвільний документ, де вказують що може  бути це, а може бути оце.

Приміром, не вказують, що в будівлі має бути 12 метрів, а вказують, що до 30. Тобто це може бути і 15, і 18 метрів.  Так само і щодо житлового багатоквартирного будинку. Хай кажуть, що це дві квартири, і тоді ми зрозуміємо, що це два входи максимум і це одно чи двоповерхова будівля, але два хазяїни. А вже п’ятиповерховий – це багатоквартирний? А на дві сім’ї – це багатоквартирний? Дається земельна ділянка під приватну забудову, але в ній прописується “дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку”. А людина каже: “Я зрозуміла, що раз багатоквартирний, то це не дві, а десять”. А якби там написали “будівництво двоквартирного будинку”, все було б зрозуміло.

Тобто початковий документ за собою тягне потім все. Але вже навіть за півтора місяці дії нового закону вже дуже багато видно зрушень в позитивну сторону. Адже тепер “дозвільники” дуже уважно перевіряють будь-які невідповідності і відмовляють. Бо вони розуміють, що тепер несуть за це відповідальність. І цей документ можна підняти через два-три роки, і якщо він виданий з порушенням, то це вже тягне на кримінал.

 

, , , , переглядів: 1 515


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *