Мало говорив – багато робив: рівняни згадують ректора РДГУ Руслана Постоловського

Щасливе
21.02.2024  20:31

 

Сьогодні, 21 лютого, не стало кандидата історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії, члена-кореспондента Міжнародної слов’янської академії наук, президента Центру міжнародних геополітичних систем, міжрегіональних політичних проблем, регіональних проблем надрокористування “Геополітика”, ректора РДГУ Руслана Постоловського.

Про його смерть повідомив син – Сергій Постоловський.

Народився Руслан Михайлович 3 жовтня 1951 року в селі Мізоч Здолбунівського району Рівненської області в сім’ї службовців. Після закінчення середньої школи навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту. З грудня 1998 року працював на посаді ректора-організатора, а з травня 1999 року став ректором Рівненського державного гуманітарного університету. У 2001 році рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України йому присвоєне вчене звання професора кафедри всесвітньої історії.

 

Більш ніж 30 років наполегливої, плідної праці Руслан Михайлович присвятив історичній науці. Він є автором понад 170 наукових і навчально-методичних публікацій, співавтором восьми підручників і навчальних посібників, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України, семи монографій зі всесвітньої історії, з питань міжнародних відносин слов’янських країн, геополітики.

 

Прощання з ректором відбудеться завтра, 22 лютого, о 12:00 в центральному корпусі РДГУ.

 

У мережі українці відреагували на цю втрату.

 «Не хочу вірити… Мої щирі співчуття….Він для мене був як старший брат. Родина Постоловських сьогодні зазнала велику втрату! Вічна йому пам’ять!» – пише Victor Postolovsky

«Він не був на похороні мого тата.

Там були ті, хто кричав, що готові скакати за татом в могилу. Ті, хто розповідав який їм Миколайович дорогий і якого великого друга вони втратили.

А після похорону зникли майже всі. Залишились одиниці.

Можна багато говорити про плюси і мінуси людини, про вдалі і невдалі проекти, але Руслан Михайлович був єдиною людиною, яка подзвонила до моєї мами з простим питанням “У Вас робота є?”. Він не був татовим другом. Він був знайомим, з яким вони перетинались по роботі.

Я завжди буду пам’ятати про цей вчинок. Роботи у мами не було, вона в той момент була вдовою з двома дітьми в місті, куди ми переїхали за рік до смерті тата. За тижнів два мама почала працювати в Інституті слов’янознавства.

Дякую.» – написала Голова правління БФ “Скарбниця Надії” Мар’яна Рева.

 

«Прийміть мої щирі співчуття  Світла і вічна памʼять про Вашого батька – таку світлу, щиру Людину з великим турботливим серцем. Хай спочиває з Богом» – пише професор Сергій Станіславович Троян.

«Тиждень важких втрат. Не встиг прийняти смерть Василя Юхимовича, як сьогодні знов страшна новина. Пішов з життя друг та колега, ректор нашого партнерського Рівненського державного гуманітарного університету Руслан Постоловський.

Понад 20 років очолювати університетважка та трудоємка робота, з якою він завжди справлявся достойно.

Приношу співчуття усім близьким, знайомим та колегам, нехай земля буде пухом – каже ректор НУВГП Віктор Мошинський.

 

«Сергію, співчуваю важкій втраті… Руслан Михайлович був чудовою Людиною! Вічна памʼять!!!» – зазначив депутат Рівненської міської ради Сергій Рибачок.

 

«Помер ректор РДГУ, професор Руслан Постоловський

Вічна і світла пам’ять Вам, пане Руслане!

Ви були і залишитесь знаковою постаттю для освіти України.

Ви були і залишитесь для багатьох з нас просто Людиною з великої літери.

Дякуємо за все » – написала депутатка Рівненської міської ради Галина Кульчинська.

«Вічна памʼять царство небесне прекрасна людина земляк товариш мого покійного чоловіка пʼять місяців його пережив ще написав спогади про Володю і сказав мені якщо я буду жити подаруєш мені книжку я пообіцяла не судилось спочивай з Богом родині здоровʼя миру і довгих років життя» – пише вдова засновника мережі «Рівнефармація» Володимира Синяка Людмила Синяк.

 

«Мій Вчителюосиротів сьогодні наш університет назавждиніхто і ніколи не любитиме його так, як любили своє дитя Ви. І ніхто і ніколи не дотягне до Вашого рівня. Вічна Вам шана, память та повагадякую за все.» – зазначила акторка Юлия Куцак.

«Було б красиво, чесно і справедливо, як би Рівненська міська рада перейменувала одну з вулиць міста на честь Руслана Постоловського. Руслан Михайлович заслужив на це ще за життя (Господи, як же не хочеться вірити…): якщо прогулятися в центрі чи, скажімо, в парку і зустріти десять людейщонайменше одному з них Постоловський колись допоміг в житті. Давайте цінувати. Щирі співчуття Сергію і всім рідним» – пише екс-народний депутат Андрій Лозовий.

переглядів: 114


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *