Мільйонер з Латвії створив екологічне містечко, де люди живуть за особливими правилами

Щасливе
03.05.2017  16:52

Все почалося з ідеї жити в лісі біля водойми. Мільйонер з Латвії Айварс Звірбуліс викупив три тисячі гектарів лісу і облаштував там ціле містечко під назвою Амацімсі. Тепер тут живуть його діти, онуки, друзі та однодумці. Містечко розташоване на горбистій місцевості біля міста Цесіс в Латвії. Тут багато водойм, а навколо ліс. У так званому «Місті сонця» діють свої правила життя.

Наприклад, всі будинки в містечку створені виключно з екологічних матеріалів. Незважаючи на це, жителям 300 будинків, розташованих тут, доступні і переваги цивілізації. Серед них – центральна каналізація, прокладена спецтехнікою під корінням сосон і ялин, високошвидкісний інтернет і електрика.

Згідно з проектом, в розпорядженні жителів кожного будинку ділянка від 0,4 до 1,3 га, на якій є невелике озеро та ліс. Планування в містечку облаштовано так, що з вікон кожного з будинків не видно інші будинки. Це стало можливим завдяки грамотному підходу до планування, а також за рахунок горбистої місцевості.

Українське ноу-хау дозволяє керувати пасіками онлайн

Цікава технологія застосована і в обігріві будинків «сонячного містечка». Тут люди обігрівають своє житло теплом від землі. У кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію землі в теплоенергію. Цього достатньо, щоб забезпечити обігрів будинку, а також для підігріву води. Взимку мешканці можуть вдаватися до розпалювання каміна, коли особливо холодно.

Оскільки місто Амацімсі – виключно екологічна зона, тут заборонено ставити паркани біля будинків. Все для того, щоб дикі тварини могли вільно переміщатися між будинків. Також, для того, щоб не злякати цих тварин, жителям не дозволено тримати на вулиці собак.

«Ідея побудувати таке селище прийшла мені в голову, коли я зрозумів, що хочу жити у власному будинку біля води, розташованому в мальовничому місці в лісі. В результаті я створив Амацімс, де сьогодні живе моя сім’я», – розповідає Айварс Звірбуліс.

, , , , , , , , переглядів: 1 501


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *