На Рівненщині водії поспішають замінити водійські права

квиток на автобус
Щасливе
12.09.2022  15:00

Попри те, що посвідчення водія, термін дії яких закінчився в період воєнного стану, продовжують діяти на всій території України, громадяни активно обмінюють такі документів. Так, з початку року й до 31 серпня сервісними центрами МВС Рівненщини здійснено 17077 обмінів посвідчень водія,  що на півтори тисячі більше ніж за цей же період у минулому році.

Зауважимо, що під час воєнного стану, спростили перелік документів, потрібних для обміну водійського посвідчення. Особи можуть отримати дану послугу без медичної довідки, надавши працівникам сервісних центрів лише паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та наявне посвідчення водія.

Нагадуємо, що обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.

Важливо зазначити, що обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складення теоретичного і практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Громадян, які мають посвідчення водія ще старого зразка, також можуть замінити його на нове без медичної довідки.

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Рівненській області

переглядів: 275


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *