Платники податків Рівненщини сплатили 27,1 млн грн заборгованості з ЄСВ

Щасливе
22.10.2023  15:00
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що з метою забезпечення належного контролю за станом погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)  податківці постійно вживають до боржників усі передбачені законом заходи впливу та стягнення. Тож в результаті проведених заходів  на початок жовтня 2023 року заборгованість зі сплати ЄСВ на Рівненщині  порівняно з початком року зменшилась на 6,0 млн гривень. Більше 1,1 тисячі  платників повністю або частково сплатили 27,1 млн гривень такого боргу.
Наразі загальна сума боргу з ЄСВ становить 141,1 млн гривень. Зокрема, таку заборгованість допустили 912 боржників – юридичних осіб та 4901  фізична особа – підприємець.
Податківці радять платникам податків не допускати виникнення боргу та своєчасно сплачувати єдиний внесок, та нагадують, що  заборгованість з ЄСВ не має терміну давності, а отже борг в будь-якому випадку доведеться погасити, а ще сплатити штрафні санкції та пеню.
Разом з тим, зауважують, що у сплаті ЄСВ повинні бути зацікавлені, насамперед, наймані працівники та вимагати її від роботодавців. Адже однією з умов зарахування періодів роботи до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком та інших соціальних виплат, є сплата страхових внесків.
Тож рекомендуємо застрахованим особам дізнатися у роботодавця про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску. Кожен працівник має право знати свій страховий стаж і суму сплаченого внеску!
переглядів: 267


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *