ПЛР-лабораторія на базі міської лікарні у Рівному стала більш потужною

Щасливе
12.02.2021  19:20

ПЛР-лабораторія на базі міської лікарні у Рівному стала більш потужною

Потужне ПЛР-обладнання отримала Рівненська міська лікарня. Завдяки чому в медзакладі облаштували повноцінну ПЛР-лабораторію.
Серед обладнання – ампліфікатор, автоматична станція для екстракції, шафа біобезпеки, термошейкер, автоклав та ПЛР-бокс.
«Тут загалом обладнання на 2 мільйони 600 тисяч гривень. Отримавши підтримку з державного бюджету, ми не могли не направити її для міської лікарні. Адже медики Рівного одні з перших прийняли «ковідний» удар і достойно тримаються. Потужне обладнання дозволить вкотре посилити бойову готовність до викликів, пов’язаних із інфекційними хворобами», – відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який передав обладнання та вкотре подякував медикам.
За словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, устаткування можна буде використовувати не лише для діагностики COVID-хворих, а й усіх інфекційних хвороб та навіть в області трансплантології.
«Зізнаюся – раніше ми навіть не думали про таке обладнання. За минулий рік ми направили в лабораторії області понад тисячу зразків на ПЛР-тестування і пролікували більше 3000 коронавірусних пацієнтів. То тепер самі зможемо робити близько 250 ПЛР-тестів за добу. Зараз на новому обладнанні вже вчаться працювати троє фахівців», – розповів Євген Кучерук.
Загалом в області закупили 30 одиниць обладнання, яке щодня поставлятимуть у медзаклади області. Усе – за державні кошти, 10 млн грн.
Окрім Рівненської міської лікарні, устаткування для ПЛР-лабораторій отримають ще сім лікарень області – Сарненська ЦРЛ, Дубенська міська, Вараська багатопрофільна, Рівненська обласна, Радивилівська міська, Рокитнівська багатопрофільна та обласний центр громадського здоров’я.
, , , , , переглядів: 156

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *